Ten, kto kupi lub dostanie książkę "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii", po jej przeczytaniu będzie mógł sprzedać ją bez najmniejszych kłopotów. I jeszcze na tym zarobi! Pierwszy nakład jest bowiem mikroskopijny. To zaledwie cztery tysiące egzemplarzy. Biorąc pod uwagę, że część z nich trafi do oficjeli, bibliotek i instytucji, nieliczni szczęśliwcy, którzy dostaną książkę, mogą liczyć naprawdę na spory zysk po wystawieniu jej na internetowej aukcji. Dodruk planowany jest dopiero na połowę lipca.

Jeden z egzemplarzy już trafił na Allegro. Licytacja jest naprawdę ostra. Zaledwie w ciągu dwóch dni osiągnęła cenę 284 złotych. A do końca aukcji pozostało 8 dni. Oznacza to, że odbiór książki nastąpi po jej oficjalnej premierze zaplanowanej na poniedziałek 23 czerwca. Kupujący założyli więc, że nie będą mieli szansy na kupienie książki w księgarni za 65 złotych i dlatego postanowili za nią zapłacić dużo więcej.

To nie jedyna taka aukcja na Allegro. Jeden ze sprzedających wystawił 100 egzemplarzy. Na tej aukcji książkę można kupić wchodząc do grupy kupujących, którzy zaoferowali najwyższą cenę. W tej chwili najniższa suma, czyli próg pozwalający na wygranie aukcji, to 40 złotych. Cena ta jednak rośnie. Chęć kupienia książki w tej ofercie zgłosiło już ponad 140 osób.