Zmiana czasu jednak zostanie? Radio ZET: Unijna dyrektywa zastopuje inicjatywę PSL

| Aktualizacja:

Choć projekt PSL zakładał, że możliwe będzie wprowadzenie w Polsce jednorodnego czasu, czyli bez konieczności przechodzenia z letniego na zimowy, to wdrożenie zmian ogranicza - co do zasady - unijna dyrektywa, podało Radio ZET.

wróć do artykułu
  • ~Powązki
    (2017-10-29 00:43)
    A ta Pani Bartoszewski to trepem była że się chowa na wojskowym cmentarzu? Polska nie normalność.
  • ~Jędrek
    (2017-10-19 20:24)
    Przywrócić zegarki słoneczne !!!
  • ~pogoda
    (2017-10-15 22:01)
    czasem astronomicznym jest czas zimowy i taki powinien być wprowadzony .
  • ~Jarek
    (2017-10-15 17:26)
    PSL to dziwaczna Partia z tępymi umysłami na czele !!! Propozycje dziwacze , bo te tępaki niczego sensownego nie wymyślą !
  • ~Równe prawa
    (2017-10-15 00:48)
    I gdzie w Unii demokracja i prawa mniejszości? To jest reżim, tak ma być jak Bruksela chce.
  • ~ewa koby
    (2017-10-14 22:39)
    ewa koby nawet po zegarku rozpoznajesz glupkow w uni europejskiej zawsze beda dzialac przeciw mieszkancom eu
  • ~Ludwik
    (2017-10-14 15:33)
    Czy pomyslal ktos o dzieciach ktore juz teraz ida do autbusu w szarudze a za pare dni w nocy Gdy czas przestawimy beda bardziej bezpieczne
  • ~My, Naród
    (2017-10-14 08:56)
    Sejm ma wykonać wolę narodu który go wybrał. Nikt w Polsce nie chce czasu zmiany czasu na zimowy. Jesteśmy krajem najbardziej na wschód wysuniętym w tej strefie czasowej. Co powoduje że robi się u nas ciemno stosunkowo szybko. UE nie ma tu nic do rzeczy. Oni są na innej długości geograficznej. Po za tym UE wydaje tylko dyrektywę więc nikt nie musi się do niej stosować przymusowo. To nie jest żaden problem. W UE są trzy strefy czasowe. My będziemy mięli przez lato czas taki jak Niemcy, w zimę taki jak Grecja czy Finlandia. Żadna komplikacja.
  • ~eurosceptyk
    (2017-10-14 03:05)
    Spoko, komisja nic nie zablokuje, bo my i tak mamy w d.... jej dyrektywy :D
  • ~Anna
    (2017-10-13 22:21)
    Czyli Polska powinna rozpocząć kampanię w UE w celu zachowania na stałe czasu letniego przez wszystkie kraje UE. Skoro u nas są wszyscy jednomyślni, to może i w UE będą, jeśli temat się pojawi?
  • ~wert
    (2017-10-13 21:09)
    Teraz niech PSL zgłosi taki projekt do UE.Niech w całej EU wprowadzą czas letni i po problemie.
  • ~as
    (2017-10-13 19:38)
    a ja wiedziałem, że bez zgody faszystów, nie możemy nawet kichnąć.
  • ~Zaskoczony
    (2017-10-13 18:56)
    poprawcie mnie jeśli się mylę ale przecież w Grecji, Rumuni i Bułgarii jest inny czas niż w Polsce więc ta informacja że musi być w całej UE ten sam czas to jakaś bzdura
  • ~jaity
    (2017-10-13 18:55)
    Unia musi dwa razy w roku tresować swoich obywateli - bo innego celu tej zmiany obecnie nie ma. A obywateli cierpiących z tego powodu, ulegających wypadkom, spóźniających się do pracy - jest na pewno więcej niż rzekomo poszkodowanych przedsiębiorców, bo przy zmianie też są poszkodowani.
  • ~Bader
    (2017-10-13 18:54)
    Do kompletu zróbcie sobie szersze tory. Proce dla każdego.I coś żeby rozum wrócił. Czasami przychodzą mi do głowy jakieś takie czy aby nie żyję w kraju specjalnej troski
  • ~Dziadziu
    (2017-10-13 18:54)
    Olaboga, ale sie Polactwo znowu podniecac! Olaboga, olaboga tylko 2 ryzy w roku zmiana czasu o godzine, a tyle zamieszania! Olaboga, ajwaj, ojej, olaboga, oj, oj!
  • ~GMT+2 to NASZ CZAS!
    (2017-10-13 18:54)
    Tylko prawda jest taka, że jeśli Sejm i Senat bezwzględną większością głosów przeforsuje zniesienie zmian czasu, nastąpi podpis Prezydenta to ustawa może jeszcze być zaskarżona do Trybunału Konstytucyjnego. Jeśli nie będzie skargi do TK lub TK uzna ustawę za zgodną z Konstytucją to DYREKTYWA UE NIE BĘDZIE MIEĆ ZNACZENIA!
  • ~PP
    (2017-10-13 17:19)
    To teraz do tuPOwania we Brukseli dołący se PSL!!!!
  • ~sołtys
    (2017-10-13 17:08)
    jestem za odejściem od zmiany czasu z letniego na zimowy i odwrotnie ale w całej UE.takie projekty niech psl-owskie chłopki wnoszą do parlamentu UE a nie robią sobie populistycznej propagandy.
  • ~Olka
    (2017-10-13 16:02)
    A mnie to wszystko jedno! Moj Boze , ci jecza, tamci lamentuja, inni sypia sobie popiol na glowe ! Ludzie, tu chodzi tylko o jedna godzine. Ja nigdy nie mialam ze zmiana czasu problemow. Luzie dzisiaj lataja z jednego kontynentu na drugi, z jednej strefy czasowej w inna, a tu 1 godzina to taki wielki problem. Ale gdyby sie czlowiek nie podniecal o byle co, to zycie byloby bardzo nudne!

Może zainteresować Cię też: