Rosja znowu nam grozi wojną

Bartłomiej Bajerski, PAP | 2008-02-03 13:55 | Aktualizacja: 18:12

Polska powinna pamiętać co się stało w czasie II wojny światowej, straciliście wtedy 30 procent ludności - w ten niewybredny sposób przedstawiciel Rosji przy NATO ostrzega Polskę przed instalacją elementów tarczy antyrakietowej na swoim terytorium. Mówiąc wprost Dmitrij Rogozin grozi nam wojną.

reklama


"Chciałbym przypomnieć polskim kolegom ich niedawną historię, która dowodzi, że próby sytuowania Polski <na linii konfrontacji> zawsze doprowadzały do tragedii" - powiedział Rogozin rosyjskiej agencji Interfax.

Przedstawiciel Rosji przy NATO nawet nie stara się ukrywać, że chce nas wystraszyć przed bliską współpracą wojskową ze Stanami Zjednoczonymi. Moskwa wprost żąda prawa do decydowania o tym, co ma się znaleźć na terytorium Polski.

"Wzięliśmy za dobrą monetę słowa nowego polskiego premiera, który twierdził, że ta kwestia będzie decydowana na drodze dialogu z Waszyngtonem, Brukselą i Moskwą. Teraz jest jasne, że dialog z Moskwą zakończył się, tak naprawdę nie rozpocząwszy się" - atakuje Rogozin.

Dla rosyjskiego dyplomaty obecna ekipa rządząca w Warszawie jest gorsza od poprzedniej. "Usłyszeliśmy za to od ministra Radosława Sikorskiego rzeczy, których nawet pan Kaczyński nie mówił - na terytorium Polski pojawią się obce bazy wojskowe" - oburza się rosyjski przedstawiciel przy NATO.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję


reklama
zdjęcie autora

Autorem tekstu jest

Bartłomiej Bajerski, PAP

Źródło: dziennik.pl
Wypowiedzi: 2
  • ~mati2011-05-06 19:43

    paszli won

  • ~S.2011-01-13 15:22

    Ameryka wszędzie się **********


reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Prognoza pogody i program TV