Pielgrzymi przybyli do łagiewnickiego sanktuarium z całego kraju i zagranicy. Zajmują miejsca na placu przed sanktuarium, gdzie odbędą się główne niedzielne uroczystości.O godz. 10 zaczęła się transmisja watykańskich uroczystości beatyfikacyjnych z homilią papieża Benedykta XVI, po której rozpocznie się główna msza dziękczynna pod przewodnictwem kustosza sanktuarium bpa Jana Zająca. W południe Łagiewniki jeszcze raz przełączą się na transmisję z Watykanu, aby uczestniczyć w modlitwie Regina Caeli i błogosławieństwie papieża Benedykta XVI.

Reklama

Jak zapowiedział w sobotę kustosz sanktuarium bp Jan Zając, po zakończeniu transmisji uroczystości beatyfikacyjnych w Watykanie na ołtarz polowy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia zostaną wniesione w uroczystej procesji relikwie Jana Pawła II. Jak podkreślił, dla wiernych, którzy będą się modlić w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, będzie to pierwsza okazja publicznego uczczenia relikwii Błogosławionego Jana Pawła II.

Relikwie - ampułka z krwią Jana Pawła II - zostały umieszczone w relikwiarzu w kształcie monstrancji, przekazanym kustoszowi Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach bp Janowi Zającowi przez metropolitę krakowskiego kardynała Stanisława Dziwisza.O godzinie 15 odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego, po której zostaną odprawione popołudniowe i wieczorne msze św.