Reparacje jak raport smoleński? Ekspert: Piękna frazeologia i twarde "nein", to zaczyna budzić politowanie

Niemcy sugerowali rozmowy na temat innych rozwiązań, PiS chce grać kartą odszkodowań wojennych.

wróć do artykułu
  • ~sic.
    (2019-10-24 07:24)
    Pis to partia 1000 kompromitacji.
  • ~brzoza we mgle helowej
    (2019-10-24 07:35)
    Trzeba powołać podkomisję ds komisji może stałym podkomisjantem będzie Macierewicz Antoni bo któż sprawi ,że urządzi żarty z pogrzebu PiSu jako sekty politycznej w oczach Świata ?
  • ~Kauzyperda
    (2019-10-24 07:44)
    Jak widzę i słucham tego Mularczyka to taka głęboka myśl mnie przenika-której tu nie wypowiem bo to człek jest Pisowy
  • ~tspn
    (2019-10-24 07:50)
    a dlaczego reapracje tylko od niemiec a od rosji to co oni sie wspierali do czasu az sami na siebie napadli a tu drubi bilion albo trochę mniej by ęsi nalezało
  • ~Qwer
    (2019-10-24 07:55)
    PiSs off!
  • ~Obserwtor
    (2019-10-24 08:25)
    Ale Niemcy powinni oddać to co ukradli Polsce a było tego sporo oj sporo. Czy złodziej może zalegalizować to co ukradł?
  • ~Jaś
    (2019-10-24 08:47)
    Kto płaci temu ekspertowi z instytutu zachodniego? Kto go zadaniuje
  • ~skok
    (2019-10-24 08:53)
    przecież to jak komisja smoleńska był teatrzyk dla ciemnego luda, za pieniądze ciemnego luda a ciemny lud się tym ekscytował. Można tylko pogratulować pisowi że idealnie dopasował strategię wyborczą do poziomu intelektualnego połowy społeczeństwa.
  • ~Europa
    (2019-10-24 08:57)
    Polactwo wynocha z EU!
  • ~Babunia
    (2019-10-24 08:58)
    To populizm , bo jak Pis zaczal mowic o reparacjach , to znowu ludzie zaczeli nienawidziec Niemcow. Na jednym sie Pis zna, wie jak ludzmi manipulowac, zdobywac wyborcow, bo nic tak nie laczy narodu (no moze czesc narodu) jak wspolny wrog , na zewnatrz mamy ich paru , no i wewnatrz LGTB , edukacja seksualna, czasami tez nauczyciele, no albo ta, czy inna czesc spoleczenstwa. Zawsze sie ktos znajdzie. Ludzie lubia nienawidziec, l like to hate!
  • ~Europa1
    (2019-10-24 08:59)
    Polacy oddajcie Slask, Pomorze i samochdy, ktore ukradlisie w Niemczech.
  • ~Onn
    (2019-10-24 09:05)
    Dlaczego nie chce Pis reparacji od Rosji, a tu by bylo za co, oj by bylo! Putina sie boja?
  • ~87zuijklm,
    (2019-10-24 09:10)
    "...mówił w rozmowie z DGP, że temat reparacji powróci dopiero po wyborach prezydenckich w Polsce. ".- taaaa, a potem bedzie gadka, ze dopiero po wyborach kanclerzowej.........Naturalnie jak sie okaze, ze nowy prezydent to nie nasz z po.....
  • ~Zib111
    (2019-10-24 09:12)
    Der dziennik i tyle.
  • ~men
    (2019-10-24 09:29)
    Gdyby Pis miał trochę więcej inteligencji niż ameba, nie wspominając o innych przymiotach, to mógł by sprawę reparacji rozwiązać tak jak starozakonni: oprócz kasy za straty wojenne z terytoriów okupowanych (w tym także Polski - 447jest bezprawne!!!!!!) "załatwili" sobie prawie darmowe zbrojenia, otóż rząd Niemiec dopłaca od 2/3-1/2 wartości każdego zamówienia Izraela w RFN (ostatnio fregaty Saar i okręty podwodne Dolphin) - da się? da!!
  • ~taktotak
    (2019-10-24 09:33)
    Proponuję, żeby reperacjami zajął się Antoni Macierewicz. Osiągnął pełny sukces w pracach podkomisji smoleńskiej (wyrzucił w błoto miliony publicznych złotych), dlatego należy się spodziewać, że podobny sukces osiągnie w walce o reperacje (wyrzuci kolejne miliony nieswoich, publicznych złotych w błoto)!!! Aha! Żeby koniecznie towarzyszył mu Misiek...
  • ~z.
    (2019-10-24 09:34)
    A co może pisać niemiecka gazeta o reparacjach wojennych ???
  • ~Car
    (2019-10-24 09:37)
    Przecież 3/4 dzisiejszej Polski to bala rzesza Niemiecka. Ktoś tu z historią na bakier.
  • ~Historyk polak
    (2019-10-24 09:42)
    Oczywiście prawnie nie możemy od Niemiec reparacji.Niech zostaną na zawsze Niemcy i Rosjanie barbarzyńcami którzy nie zadośćuczynili ofiarom za swoje zbrodnie.
  • ~Nego-cjator
    (2019-10-24 09:43)
    Po co wypisywać takie artykuły mieszające Polakom w głowach. Sprawa jest prosta jeżeli jest wina to musi być kara. A więc jeżeli Niemcy zaatakowali w 1939 r . Polskę i dokonali zbrodni i rabunku na narodzie to oczywiste jest że muszą zapłacić za to. Jeżeli za coś takiego nie będzie kary to historia się powtórzy. Proste jak drut. Widzę że duża część tego nie zauważa. Historia lubi się powtarzać. No i już się powtórzyła, to na życzenie Niemiec po 1989 r. zlikwidowano polki przemysł a właściwie to prawie całą gospodarkę. Niemcy po raz kolejny zaatakowali Polskę tym razem bez jednego wystrzału podbili nasz kraj przy pomocy targowicy. Czyż trzeba więcej dowodów na to. No ale jak narodowi wyprano mózgi za pomocą takich bredni jak "przebaczamy i prosimy o przebaczenie" to czego tu się dziwić że jesteśmy generalną gubernią, landem, bantustanem, państwem teoretycznym i co tylko sobie można wyobrazić. Realia są takie że Polska to tylko obrazek na mapie Europy. W rzeczywistości nie mamy nic, zniszczono nawet strukturę społeczną doprowadzając do tak głębokich podziałów że właściwie już nie ma szans na uratowanie tego ogłupionego narodu który uparcie przez 30 lat głosuje na zdrajców i swoich oprawców. Co najmniej 95 % tubylców widzi to wszystko, przyklaskuje i nie przejawia jakichkolwiek odruchów obronnych. Krótko mówiąc masa ludzka prowadzona na rzeź, przebudzenie przyjdzie za późno.