Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

50 lat od zamachu na Kennedy'ego. Teorie spiskowe wciąż żywe. ZDJĘCIA

22 listopada 2013, 06:13
Zarzut zabójstwa Kennedy'ego usłyszał Lee Harvey Oswald, były żołnierz US Marines, który wrócił do USA po kilkuletnim pobycie w Związku Radzieckim. Dowodem świadczącym o jego winie był karabin znaleziony w budynku, z którego padły strzały. Broń należała do Oswalda. Były żołnierz nie doczekał się jednak procesu. Został zastrzelony przez właściciela klubu nocnego w Dallas.
Zarzut zabójstwa Kennedy'ego usłyszał Lee Harvey Oswald, były żołnierz US Marines, który wrócił do USA po kilkuletnim pobycie w Związku Radzieckim. Dowodem świadczącym o jego winie był karabin znaleziony w budynku, z którego padły strzały. Broń należała do Oswalda. Były żołnierz nie doczekał się jednak procesu. Został zastrzelony przez właściciela klubu nocnego w Dallas. / AP / Tony Zappone
Mija 50 lat od śmierci Johna Fitzgeralda Kennedy'ego. Amerykański prezydent zginął 22 listopada 1963 r. w Dallas. Okoliczności jego śmierci do dziś budzą szereg kontrowersji. Co trzeci Amerykanin nie wierzy w oficjalną wersję zamachu.

Powiązane

Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Reklama
Zobacz
Reklama