Michał Figurski będzie odpowiadał za opracowanie i wprowadzenie w życie nowej koncepcji programowej rebel:tv.

- Rock obecniejest z jednym najpopularniejszych gatunków muzycznych, niezwykle pojemnym, budzącym ogromne emocje i dającym duże możliwości antenowe. Nowa ramówka stacji będzie wykorzystywała wszystkie możliwości tego gatunku. Od oprawy graficznej programów, przez ich zawartość muzyczną i merytoryczną aż po promocję - mówi Michał Figurski.

Reklama

– Zaprezentujemy widzom zupełnie nową jakość rozrywki i lifestylu w klimacie rebel. Czas dodać telewizji prawdziwego rock’n’rolla - dodał Figurski.

Prezes 4fun Media S. A. nie obawia się współpracy z kontrowersyjnym dziennikarzem i nie szczędzi mu komplementów. - Jestem przekonana, że wieloletnie doświadczenie i doskonałe zrozumienie realiów komercyjnego rynku, którym może pochwalić się Michał Figurski, zaowocuje powstaniem nowej jakości w segmencie stacji muzycznych – mówi Ewa Czekała.

Michał Figurski ma na koncie współpracę z Radiem Zet, Radiem Kolor, RMF FM. Przez 4 lata tworzył Listę Przebojów na antenie TVP1, następnie talkshow Jazda Figurowa w TV4. W latach 1998-99 pełnił funkcję dyrektora programowego Radia Kolor, a w 2003-2007 był twórcą i dyrektorem programowym Antyradia. Ostatnio związany z Eską Rock, gdzie współprowadził audycję Poranny WF.

Z Eską Rock Figurski rozstał się po aferze, jaka rozpętała się w związku ze skandalicznymi wypowiedziami prowadzących na temat Ukrainek.