Dzień z życia lesbijek w spocie. Abp Depo: Film narusza polskie prawo WIDEO

| Aktualizacja:

Arcybiskup Wacław Depo protestuje przeciwko nowemu spotowi, który pokaże TVP. Filmik ma przedstawiać dzień z życia lesbijek. Zdaniem hierarchy to wideo łamie prawo, bo nie szanuje przekonań religijnych odbiorców.

wróć do artykułu
 • ~Monachijski
  (2014-11-05 20:05)
  A niedzielne transmisje mszy nie łamią prawa? Przecież tak samo nie szanują przekonań religijnych wyznawców innej wiary, jak również przekonań niewierzących. Jak Kali ukraść krowy to dobrze, ale jak Kalemu ukraść krowy to źle? Od purpuratów można by oczekiwać rozsądniejszych dywagacji, uwzględniających różne punkty widzenia. A nie od razu cepem w łeb. Wymagać to może kościół katolicki od swoich mediów, a nie od mediów publicznych. Czyżby konkordat uwierał konserwatywnych purpuratów?
 • ~greg
  (2014-11-05 21:14)
  Przepraszam za to, co za chwilę powiem. Przypomnę, że telewizją rządzą nie biskupi, tylko ludzie świeccy, którzy działają zgodnie z prawem obywateli do dostępu do prawdy, a nie do wycinków, które mają być maksymalnie zgodne z nauką Kościoła. Zresztą z tego co wiem, TVP z ustawy ma obowiązek pokazywania różnych poglądów i różnych ideologii, a jak komuś się to nie podoba, to niech przełączy kanał i tyle, a nie przejmuje się tym, co mówią z ambony.
 • ~windy_city
  (2014-11-05 22:07)
  Czego można oczekiwać od faceta o nazwisku "Depo"... jakoś dziwnie kojarzy mi się z "bezdenny"...