Rano w radiowej Trójce wiceminister kultury Jarosław Sellin powiedział, że projekt może trafić pod obrady jutrzejszego, jednodniowego posiedzenia Sejmu. Na razie został skierowany do Biura Legislacji i Biura Analiz Sejmowych.
Tekst ustawy medialnej jest jeszcze niedostępny na stronie internetowej Sejmu, jednak od dłuższego czasu znane są jego ogólne założenia. Projekt przewiduje przekształcenie Telewizji Polskiej, Polskiego Rada i jego rozgłośni regionalnych, a także Polskiej Agencji Prasowej ze spółek Skarbu Państwa w instytucje kultury. Kierownictwo tych instytucji ma być wybierane przez Radę Mediów Narodowych, w której skład wejdą eksperci. Rola Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ma zostać ograniczona.
Wśród założeń ustawy nie ma najprawdopodobniej zmian w sposobie finansowania mediów publicznych, zakładających między innymi wprowadzenie obowiązkowego, powszechnego abonamentu RTV. Pełnomocnik rządu ds. reformy publicznych nadawców, wiceminister kultury Krzysztof Czabański zapowiedział, że zmianom w tym zakresie poświęcona będzie oddzielna ustawa, która trafi do Sejmu już w przyszłym roku.