Mirosław Oczkoś dla dziennik.pl: Najlepszym przykładem wizerunkowego postępu jest Donald Tusk

| Aktualizacja:

"Kiedyś politycy chcieli się uczyć. Teraz dzwoni asystentka polityka, która mówi, że jej szef idzie za trzy dni do Moniki Olejnik i pyta, czy ja mam coś, żeby jej przywalić" - mówi Mirosław Oczkoś. W rozmowie z dziennik.pl ekspert ds. marketingu politycznego ubolewa nad kondycją polskich polityków i wskazuje ich największe wizerunkowe wzloty i upadki.

wróć do artykułu
  • ~EWA
    (2015-04-22 11:18)
    Radzę SZ.Autorowi poćwiczyć wydawanie opinii BEZ SCHLEBIANIA AKTUALNEJ WŁADZY. Naprawde warto!
  • ~WAW
    (2015-04-21 21:49)
    FACET OCZKOS JEST W KOMITECIE POPARCIA KRULA KOMOROWSKIEGO I TYLE
  • ~warszawiak
    (2015-04-21 21:35)
    niebywały progres Misia Kamińskiego. czy to on był autorem wspaniałych wystapień pani premier? opowiesci o zamykaniu się w kuchni i 10minutowego podsumowania dzialalności rządu? Mniam, co za progres.
    to jakaś żenada, po co rozmawiacie z bubkami, którzy sikają po nogach dla PO i nie widzą że stoją w kałuzy?
  • ~student
    (2015-04-21 21:32)
    o tak sztab Komorowskiego doskonale nadgonił, a Komorowski wrzeszczący o specjaliście od kur to po prostu mistrzostwo nadganiania. Obrzydliwi sa ci podlizujacy sie władzy eksperci rzyg
  • ~Edzia
    (2015-04-21 14:40)
    Panie Prezydencie,

    Otrzymuje setki wiadomosci i prosb od Polakow, by zadac panu nastepujace pytania. Swoja kampanie opiera Pan na hasle "Zgoda i bezpieczenstwo". Mowi Pan w swoich przemowieniach ,ze nigdy nie bylo tak dobrze, ze nigdy polskie rodziny nie czuly sie tak bezpiecznie finansowwo.

    1) z jakich zrodel Pan korzysta, twierdzac ze sytuacja polskich rodzin jest tak dobra.
    My Polacy, widzimy dane np. ONZ - 13 mln Polakow zyje ponizej minimum 2, 5 dolara dziennie, wg Gus 43 000 osob bezdomnych w roku 2014r, 40 000 tys osob przez 7 lat rzadow PO popelnilo samobojstwo z powodu biedy, wg GUS 5 mln Polakow zyje w skrajnej nedzy.2 mln Polakow wyjechalo z Polski za poszukiwaniem chleba.
    2) co Pan zrobil przez 5 lat, by poprawic zycie chociaz 1 Polaka, oprocz podpisania 23 ustaw o podniesieniu podatkow
    3) zostala wydana ksiazka P. Sumlinskeigo "Niebezpieczne zwiazki Komorowskiego"- czy wobec dowodow i faktow, ktore poznali Polacy, takze w sieci na youtube ogladajc "Polska w cieniu WSi", "Kilkuset mordercow rzadzi Polska", tez Pana Sumlinskiego, podda sie Pan honorowo i wycofa z kampanii a takze podda sie Pan jako Prezydent,
    4) na Pana wiece przychodza Pana zwolennicy, a takze przeciwnicy. My jako Narod Polski nie damy sie juz dzielic, prosimy Pana o nieublizanie Pana przeciwnikom, nazywanie ich awanturnikami, wysmiewanai nas Polakow. Ponoc Polska to demokratyczny kraj, mamy mozliwosc wyrazania swoich opinii.
    5) w sieci, w internecie krazy zdjecie ze strony INFOTVP, z nagrana godzina 5.47, ze o tej godzinei pojawilo sie Pana oredzie, czy to prawda? Prosimy o odpowiedz, kiedy Pan nagral oredzie do Narodu Polskiego ( ja osbiscie wyslalam taki pozew do Sadu Okregowego w Warszawie o wyjasnienei w trybie wyborczym)
    6) na Ukrainie w Parlamencie zartowal Pan z chorych powiedzila Pan "trzeba byc slepym by tych klamstw nie widziec" - zrodlo Euronews. Czy moglby Pan przeprosic osoby, ktore niewidza, niedowidza? One nie sa slepcami, a jezeli Bog odbiera wzrok, to wyostrza sie sluch i intuicja, czuje i widzi sie wiecej.
    7) pokazalam dowody, calej Polsce, ze Prokuratura Polska poswiadcza nieprawde, skandal olbrzymi! Zamaist Prokuratury Polskiej istnieje Organizacja Przestepcza chroniaca Jana Kulczyka. Premier milczy!! Moze nie mozna przeprowadzac wyborow 10 maja 2015 skoro najwazniejsza instytucja jaka jest Prokuratura oszukuje, zamiast stac po stronie prawdy, prawa!
    8) czy SP Plk Tobiasz, 16 lutego, ktory zatanczyl sie na smierc, mial zeznawac 1 marca. Mial zeznawac jako glowny swiadek w sprawie zwiazanej z Panem panie Prezydencie?
    9) w Polsce nie istnieje poczucie bezpiecznstwa, Polacy czuja sie niebezpiecznie,od 2010 roku w tzw smierci samobojczej zginelo tyle osob? Wiec chyba nie stosowne jest mowienie Polakom o zgodzie i bezpiecznstwie. Bo bezpieczesntwa w Polsce nie ma. Ja musialam z Polski uciekac, po wydaniu mojej ksiazki.
  • ~taka jest prawda
    (2015-04-21 12:03)
    Teraz dzwoni asystentka Moniki Olejnik i pyta, czy ja mam coś, przywalić" jej gościom z prawicy
  • ~Zbigniew
    (2015-04-21 11:35)
    Ciekawe ile ludzi jest w stanie zrozumieć bełkotu pani Pohanke.To jest kompromitacja TVN.Znosić można jej głupie miny,przewracanie oczami,mizdrzenie się do kamery ale jej bełkot jest nie do zaakceptowania.nadaje się do przekupki na wiejski bazar!
  • ~OKu
    (2015-04-21 11:29)
    A nam w "FAKTACH" (hahahaha, faktach) próbowano wmówić, że panowie Komorowski i Tusk NIE RECHOTALI RUBASZNIE na płycie lotniska, oczekując na przylot samolotu z trumnami ofiar katastrofy w Smoleńsku. A ja to widziałem i pamiętam, jacy byli OBAJ zadowoleni, jak by się im jakiś wielki deal udał !!! No i nie wiem, dlaczego w tym roku TfuVN nie pokazała Janusza Palikota otwierającego butelkę szampana w rocznicę tej tragedii...
  • ~fifi
    (2015-04-21 10:25)
    Kancelaria Sejmu zapłaciła aż 24 253 tys. zł za bilety lotnicze dla wicemarszałek Elżbiety Radziszewskiej, która spędziła zaledwie 3 (słownie: trzy) godziny na Balu Lekarza w Chicago. Podróż odbyła się na przełomie stycznia i lutego.

    Sprawa budzi ogromne kontrowersje, ponieważ biletów w takiej cenie po prostu nie można kupić. Nawet bilety na ekskluzywny przelot dreamlinerem w business class polskiego LOT-u to koszt rzędu 15 tys. zł!

    Jak w takim razie to możliwe, że lot Radziszewskiej kosztował ponad 24 tys. zł?

    Z powrotem leciałam z przesiadką w Niemczech

    — tłumaczy się wicemarszałek.

    Tyle, że najdroższy bilet powrotny z przesiadką w Niemczech kosztuje niewiele ponad 20 tys. zł.

    Ale to się ani trochę nie opłaca, mamy wiele tańszych połączeń

    — podkreśla konsultantka w rozmowie z dziennikiem „Fakt”.

    Jednak to i tak mniej, niż ponad 24 tys. zł, jakie wydała Kancelaria Sejmu na przelot Radziszewskiej.

    Nie mamy tak drogich biletów

    — mówi przedstawicielka firmy lotniczej.

    Czy to oznacza, że ktoś nielegalnie zarobił na podróży wicemarszałek Elżbiety Radziszewskiej to Stanów Zjednoczonych? Wiele wskazuje na to, że w szeregach Platformy Obywatelskiej mogło dojść do kolejnego skandalicznego procederu, w ramach którego pieniądze polskich podatników są przeznaczane na prywatne cele polityków.
  • ~stary_pumpernikiel
    (2015-04-21 09:44)
    Pani Anno Sobańdo, jak będzie Pani następnym razem robiła z kimś wywiad, proszę - po jego przepisaniu z dyktafonu (czy innego nośnika) - przekazać go redaktorowi/korektorowi do obróbki!!! W tak ciekawym wywiadzie - odnoszącym się nota bene do kwestii poprawnej polszczyzny - roi się od błędów interpunkcyjnych i stylistycznych. WSTYD!!! ł Aż dziw, że pan Oczkoś jeszcze nie zażądał zdjęcia go ze strony!!
  • ~PiS be with you
    (2015-04-21 09:42)
    Robnad jasno napisal, ze Hofman go kreci ale hormony mu koliduja z linia polityczna i tyle,
    próbuje z tym walczyc wpierw przyznajac sie do swojej fascynacji Hofmanem a nastepnie zohydzajac
    sobie obiekt swych fantazji i pragnien a wszystko to robi na forum publicznym dajac upust
    swemu ekshibicjonizmowi.
    Sa na tym swiecie rzeczy które sie fizjologom nie snily...
    Zeby facet (?) dochodzil na widok posla Hofmana w TV?
    Niektórym kot wystarcza.
    Choc niektóre koty tego nie wytrzymuja i wyskakuja przez okno. ( jakpierwszy kot prezesa)
    Kot czy Hofman jedno i drugie to co najmniej dziwaczne obiekty meskich fascynacji,
    ale zeby tak sie z tym publicznie afiszowac? ( chociaz Prezespan jest dyskretny! )
  • ~Robnad
    (2015-04-21 09:41)
    PIS falszywka 2015-04-21 09:32 pseudo-wiesio

    PIS ubeku
    A dlaczego nasz prezes caly czas ma sraaaaczke jak wtedy w piaskownicy ?
    Stale sie boi ? 25 ochrony i sraa w pampersa , pogonic starego capa !!

    PAWLOWICZ NA PREZESA !!
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-04-21 09:32)
    Olemnik to UBolska qurfa ssak POspolity Urbana Szechtera i Blumsrajna.
    Donosiła już na własnego meżą
    Kto raz staje się UBolskim GWnem POzostaje nim na zawsze
  • ~oko
    (2015-04-21 09:17)
    No tak PO i Bul to maja poparcie u takich frajerów jak Oczkoś,Olejnik porządny ,prawy obywatel wstydzi sie że takie barachło jest w mediach doradza tym oszustom i złodziejom z PO i PSL jak w USA zrobili sondaż poparcia dla Bula i PO to okazało się że mają oni nie więcej jak 2% a tutaj w kraju głupki lubia jak ich się okłamuje i okrada jak taka Olejnik taki Oczkoś wciska im kit i głupoty i jeszcz dostaje za to kupę kasy?
  • ~nielubierzadzacych
    (2015-04-21 09:01)
    "W Polsce zaś wygląda to różnie, są na przykład dziennikarze informacyjni, którzy nie wymawiają niektórych liter."
    Jezeli ten czlowiek mieni sie ekspertem od mowy, to powinien wiedziec tak podstawowa rzecz, ze wymawia sie GLOSKI, a nie litery. Litera to tylko znak graficzny. Ucza tego najpozniej w liceum. Jesli ktos do takowego chodzil.
  • ~hahahaha faszysty
    (2015-04-21 08:50)
    komuna była chora?macie za tozdrowy kapitalizm/
  • ~duda gra nafujjarka