Marzena Dębska: Leczymy wady, które lekarze na świecie uznają za wskazanie do aborcji

"Nie tak dawno operowaliśmy serce płodu u Polki mieszkającej na stałe w Anglii. Była tam zakwalifikowana przez lekarzy do przerwania ciąży. Dowiedziała się o nas, o Szpitalu Bielańskim i możliwości leczenia. Zrobiliśmy prenatalną plastykę zastawki, po czym urodziła w Londynie zdrowe dziecko" - opowiada w rozmowie z Magdaleną Rigamonti dr n. med. Marzena Dębska.

wróć do artykułu
  • ~Mama
    (2016-10-21 19:09)
    Oj nie wszystko tak pieknie wygląda jak sie z nimi spotka i ma się doczynienia z tymi lekarzami a nie jest się bogatym człowiekiem wiem bo przeszłam to i moje dziecko zyje a nie jak ci panstwo mowili ze umrze ze ma wady przelyku serca .Szkoda słów
  • ~awawa
    (2016-10-05 17:37)
    Poza pieknymi teoriami i opowiadaniu jacy to oni wspaniali, w pewnych punktach ta pani po prostu kłamie - cyt. "Nie było ich również, jak się urodziło dziecko pacjentki prof. Chazana. A tym rodzicom i ich dziecku trzeba było naprawdę pomóc. Agonia tego dziecka trwała 10 dni" - ta pani NIGDY nie była pacjentką dr Chazana, abortowania tego dziecka odmówił również dr Dębski, odsyłając ją do dr Chazana. Druga sprawa: cyt. "I wtedy doszłoby do zabójstwa prenatalnego? Za które lekarzowi może grozić do trzech lat więzienia. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli w Polsce stanąć przed kolejnym dylematem - czy mamy leczyć dzieci w łonie matki, czy nie" a tu projekt projekt ustawy art. 157a otrzymuje brzmienie: „Art. 157a. § 1. Kto powoduje uszkodzenie ciała dziecka poczętego lub rozstrój zdrowia zagrażający jego życiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 2. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 3. Nie popełnia przestępstwa określonego w § 1 i § 2 lekarz, jeżeli uszkodzenie ciała lub rozstrój zdrowia dziecka poczętego są następstwem działań leczniczych, koniecznych dla uchylenia niebezpieczeństwa grożącego zdrowiu lub życiu matki dziecka poczętego albo dziecka poczętego. Szczególnie proszę zwrócić uwagę na § 3
  • ~Matka Polka
    (2016-10-04 02:06)
    Zycie moich dzieci zawdzieczam w jednym przypadku badaniom prenatalnym, w drugim laseroterapii na plodzie I dzieki tym wlasnie wspanialym lekarzom . Miejmy nadzieje, ze ta ciemnota, ktora ma o nas decydowac w porę się opamięta!
  • ~Mar
    (2016-10-03 21:14)
    Cieszę się że są tacy lekarze jak ta Pani , ale obudzmy się! Sama powiedziała że jest ich niewielu w całej Polsce! Czyli i tak znaczna większość byłaby skazana na śmierć w męczarniach itp. A dwa, co ona gdacze? Przecież rząd chce zakazać badań prenatalnych a to znaczy że pani doktor nie będzie miała jak robić zabiegów na małych serduszkach!
  • ~mama dwójki dzieci
    (2016-10-03 10:21)
    Analizując komentarze, widać, że niektórzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem...Smutne. Śmiem podejrzewać, że nie potrafią także słuchać ze zrozumieniem.. Stąd mamy taką fatalną sytuację w polskim społeczeństwie jakiej dawno nie było. POPIERAM czarny protest. Nie dlatego, że popieram aborcje na żądanie. Są sytuacje, gdzie jest to jedyne dobre rozwiązanie - dla zdrowia i życia matki, dla sytuacji jej obecnej rodziny i dzieci, a także dla tego nienarodzonego dziecka, którego stan zdrowia już w łonie matki, a później i po urodzeniu skazywałby to dziecko na życie w cierpieniu, bólu ... Boję się użyć tu terminu "humanitaryzm", ponieważ, jak wspomniałam na wstępnie, są wśród nas osoby, które nie rozumieją właściwego znaczenia słów. Dziękujemy takim lekarzom jak dr. n. med. Dębska.
  • ~Aneta Kosakowska
    (2016-04-20 11:01)
    Kazdego dnia dziekuje Bogu ze postawil na mojej drodze Anioly ktore dokonaly cudu ...moglo jej nie byc dzis ma 21 miesiace i wcale nie widac ze ma wade serduszka ...dziekuje bo to wlasnie dzieki Wam Zuzia zyje 💓 ..do konca zycia nie splace swojego dlugu ..DZIEKUJE
  • ~x ten co zawsze
    (2016-04-19 15:03)
    Wydźwięk tego artykułu jest taki, że jeśli się zabroni zabroni badań prenatalnych, co PiS zamierza zrobić, to będzie to ze szkodą dla zdrowia dzieci, które można wyleczyć jeszcze w stadium płodowym, im wcześniej tym lepiej, bo dalej mogą nie przeżyć.
  • ~podatnik
    (2016-04-19 11:12)
    Dzieki takim lekarzom jak ta pani mozna miec jeszcze wiare w polska sluzbe zdrowia. Tacy jak ona sa prawdziwymi bohaterami i dla tego co robia nie powinno nigdy brakowac pieniedzy.
  • ~rodzic
    (2016-04-19 11:08)
    Pani Doktor, Jeszcze raz bardzo dziękujemy. To dzięki Pani urodziło nam się zdrowe dziecko po cesarce
  • ~Cud!
    (2016-04-19 10:39)
    Niesamowite i piękne! Co na to zwolennicy aborcji???
  • ~Mały
    (2016-04-19 10:29)
    Tu nie chodzi o leczenie płodu tylko o to czy kobieta chce urodzić chory płód czy nie to powinna być jej decyzja a nie piepszenie ile dzieci dało się uratować dobra przyjmiemy że urodzi to czy państwo Pomorze takim rodziną napewno nie od 25 lat nikt im nie pomagał a tu się znalazła wielka pani doktor z PiS
  • ~troll I soru
    (2016-04-19 09:43)
    trolle II sortu, w Polsce kara śmierci jest zakazana !
  • ~bbc
    (2016-04-19 09:26)
    no tak wszystko pieknie ladnie ile takich zabiegow sie udaje ? Ile pisuary zaplacily za te bzdety
  • ~dasa
    (2016-04-19 08:56)
    to zona doktora mengele? Dębski podobno zabija dzieci? Hańba
  • ~Wolus
    (2016-04-19 08:18)
    Śmieszne, że wg. elektoratu i samego PiSu, ingerowanie w życie ludzkie to grzech, aborcja zła, eutanazja zła, bo ich bóg chce żeby ktoś żył. Ciekawe czemu nie działa to w drugą stronę? Skoro jesteś poważnie chory, to przecież Wasz bóg tak chciał, a nie kurczowo trzymać się życia i ********** do lekarza
  • ~Europejka
    (2016-04-19 07:59)
    To jakieś średniowiecze zabobonne. Chyba jak lekarz kwalifikuje do aborcji to powinna być obowiązkowa w Europie XXI wieku! Co to za pomysł aby leczyć płód, zlepek komórek z pieniędzy podatników, w tym moich, do jakieś kościułkowe i antykobiece
  • ~Tadeusz
    (2016-04-19 07:57)
    Dziecko boli nawet bardziej.

Może zainteresować Cię też: