Szeremietiew: Potrzebujemy nowych generałów. Ale prezydent ma rację, odmawiając nominacji

| Aktualizacja:

Trudno o nominacje generalskie, gdy nie wiadomo, jakie stanowiska znajdą się w nowej strukturze dowodzenia i kierowania, i jacy wojskowi będą tam potrzebni – mówi były wiceminister obrony, członek zarządu partii Porozumienie, Romuald Szeremietiew.

wróć do artykułu
 • ~Jan z Kresów
  (2017-11-13 09:01)
  Obsesja Szeremetiewa prawie zrozumiała -typ huligana politycznego-zawsze w poprzek!
 • ~szeregowy
  (2017-11-13 08:22)
  Jeszcze jeden styropian, najmądrzejszy. Na h...j wam tylu generałów, co trzeba poobsadzać swoimi by drenować z kasy Polaków. A pułkownik nie wystarczy.
 • ~obamamama
  (2017-11-12 10:16)
  Operetkowa armia potrzebuje generałów,rogatywek, lampasów, ordynansów. Na jednego oficera przypada 3/4 szweja dziś a jeszcze trochę i będziemy mieć armię oficerską, bez żołnierzy.Po co nam szweje, wystarczą urzędnicy od 7.00 do 15.00 oficerskimi pagonami. Zamiast czołgów i helikopterów wdrażamy produkcję "vis", remontujemy nadpalonego "orła" a za chwilę będziemy odtwarzać produkcję samolotów pzł. I śmieszne i straszne, operetka całą gębą.
 • ~tubylec wiekowy
  (2017-11-11 16:26)
  Na podstawie umów leżacych u postawy przekształcenia komunizmu i wycofania Armii Czerwonej z Polski, Polska została zupełnie rozzbrojona i pozbawiona jakiejkolwiek realnej armii, poza silami potrzebnymi do realizowania celów geopolitycznych poza granicami kraju (od Iraku do Afganistanu). Wszelkie kontrowersje miedzy Macierewiczem i PAD, czy opinie poruczników (Szeremietiew), to teatr dla mas, podobny do komisji sejmowych, w wyniku dzialani ktorych niw skazano zadnego złodzieja ani aferzysty.
 • ~www
  (2017-11-11 13:52)
  Ani Szeremietiewowi, ani PAD nie przeszkadzają generałowie szkoleni w ZSRR czy Rosji, co na jedno wychodzi. Przeszkadzają im ludzie, o których wiadomo, że nie są wychowani na zasadach sławnej woroszyłówki! Przy tym ilość generałów (ok 200) w 50 tys. armii za rządów PO-PSL czyniła, że generał mógł być dowódzcą pułku! Panie Szeremietiew - trochę umiaru!
 • ~rocznik1945
  (2017-11-11 13:47)
  Pan Szeremietiew musi się pogodzić z tym, że nie każdy podziela jego wizję budowy polskiej armii, i to nie on jest dziś za to odpowiedzialny. Co do zachowań PAD w czasie ostatnich miesięcy nikt nie ma wątpliwości co do jego priorytetów czyli umiłowania IIIRP co udowodnił swoimi decyzjami w sprawie sądów, kiedy został do tego zmuszony. Ponadto jasno widać, że dla urażonego wybujałego ego nie waha się szkodzić państwu! Z armią jest dokładnie tak samo! Patrzmy na czyny, nie gadanie, nawet piękne!
 • ~jer
  (2017-11-11 13:35)
  Panie SZ . Polska armia ma aż nadto generałów . To czego jej potrzeba to wyszkolonych w boju żołnierzy tych z pierwszej linii , dobrego sprzętu bojowego i dobrego w każdych warunkach dowodzenia . . To jest tak jak z tym starym polskim powiedzeniem . Gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść . Za dużo ludzi do rządzenia ,za mało do walczenia oto nagłówi w gazetach Choć w polskiej armii służy niecałe 100 tys. żołnierzy, bijemy inne państwa na głowę. Nowoczesnymi samolotami, czołgami, rakietami? Nic z tych rzeczy. Jesteśmy potęgą pod względem ... liczby generałów W armii USA liczącej 1,4 mln żołnierzy o zgrozo jest AŻ 40 generałów PANIE SZ. i to dzięki takim jak pan znawcom tematyki wojskowej Coby tylko nie doszło do tego ,ża na 1 żołnierza bedzie przypadało 5 generałów
 • ~Polak z Polski
  (2017-11-11 12:39)
  Jestem przeciwny temu co robi Macierewicz, bo to jest niszczenie Wojska Polskiego, On rozwala obronność kraju. jednakże mam pytanie do pana Szeremietiewa, w której armii świata pan praktykował, bo o pana zasługach wojskowych może słyszeli kosmici. Pan mi przypomina chirurga teoretyka, który wszystkim opowiada jaka on ma wiedzę na temat chirurgii, ale nigdy nie wykonał choć jednego zabiegu chirurgicznego. Szanujcie oficerów zawodowych dobrze wyszkolonych w uczelniach amerykańskich lub uczelniach innych państwach, nawet w dawnym ZSRR, bo będą znali lepiej taktykę wroga i będą mogli przeciwdziałać skutecznie sposobowi walki. Na pewno polscy żołnierze nie powinni korzystać z wiedzy dyletantów pseudopatriotów, bo jakby nie daj Bóg coś się zakotłowało, to te patrioty pierwsi ******** z kraju.
 • ~Zenek z Ojcowa
  (2017-11-11 11:04)
  Szrementiew nie zalapal się na "wykłady" w USA, skompromitowany w skandal korupcyjny wyleciał ze swoim asystentem, który wyłowiony został z promu jak uciekal do Szwecji.
 • ~Batko-Macisław Płatow
  (2017-11-11 10:00)
  Minister dba o Armie,Uzbrojenie i to Minister prowadzi Politykę Obronom Polski.A Prezydent w czasie pokoju,to tak jak kwiatek do kożucha.
 • ~Silna Polska
  (2017-11-11 09:45)
  Polska obronność potrzebuje rozwoju wojsk rakietowych, lotnictwa uderzeniowego, systemów rozpoznania, upowszechnienia wojsk obrony terytorialnej. Rakiety mogą niszczyć wszelkie cele napastnicze na dowolną odległość, na bieżące potrzeby dobrze jest wyposażyć wojsko w dobre rakiety z USA, ale docelowo należy rozwijać własny program rakietowy obejmujący nie jakiś jeden rodzaj rakiet, ale wszelki możliwe od przeciwpancernych krótkiego zasięgu po rakiety nośne dla satelitów. Samoloty uderzeniowe są najszybszymi ruchomymi nośnikami rakiet, potrzebujemy samolotów pionowego startu, żeby w warunkach wojny obronnej operować nimi niezależnie od stanu lotnisk i nie narażać ich na łatwe zniszczenie na ziemi, Polska powinna samodzielnie je produkować. Rakiety i samoloty uderzeniowe to najwyższa technologia, której rozwój pociągnie całą gospodarkę, ich produkcja i rozwó powinny być najważniejszym zadaniem polskiej zbrojeniówki. Przy okazji rozwijanie dronów rozpoznawczych i bojowych byłoby ułatwione. Obrona terytorialna jeśli ma odstraszać tak jak izraelska, szwajcarska czy skandynawska (czyli nie być partyzantką, ale główną ludzka siłą obronno-uderzeniową) musi być liczna, najlepiej powszechna, kilkadziesiąt tysięcy na polskie warunki można potraktować tylko jako skromny początek. A generałowie, to jest temat zastępczy.
 • ~t
  (2017-11-11 09:24)
  Polska jako państwo weszła w period bezustannych "dyskusji" o najważniejszych sprawach niepodległości. Komuś chodzi o to, aby bezbronność naszego kraju stała się normą. Sytuację taką mamy po 2 latach rządów PiS w koalicji z "dodatkami" typu Kukiz. Sami eksperci. A p. Szeremetiew cieszy się z demokracji, bo to tak ładnie jak kazdy ma inne zdanie. Za osłabienie Polski odpowiada 2 ludzi: Duda i Kaczyński.
 • ~wpi#s
  (2017-11-11 09:06)
  Wyszukiwanie negatywnych opinii o Macierewiczu to juz jakas obsesja, mozna to okreslis Macierewicz-fobia. A wszystko sie zaczelo od raportu o WSI
 • ~Wittorio
  (2017-11-11 08:59)
  Nam potrzeba przede wszystkim doświadczonych i wykształconych dowodców.Szlify generalskie można dać byle komu,ale doswiadczenie i kompetencje zdobywa się latami i wtedy wlaśnie zostaje się generałem.U nas niestety często dzieje się odwrotnie.Jest bardzo żle,że polityka zagnieżdziła się w armii.

Może zainteresować Cię też: