Terlikowski o pedofilii w Kościele: Dokumenty przekazywane Dziwiszowi nie docierały do Jana Pawła II [ROZMOWA]

| Aktualizacja:

Cieszę się, że moje dzieci noszą nazwisko Terlikowski, bo jestem pewien, że dzięki temu żaden ksiądz pedofil, a szerzej: żaden pedofil, ich nie ruszy - mówi Tomasz Terlikowski w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

wróć do artykułu
  • ~Starywariat
    (dzisiaj 10:51)
    Kolejna wersja bajko o dobrym carze i złych dworzanach ...JP II żelazną ręką prowadził kościół wprost do przepaści,nie będę tu przypominał afer z episkopatem USA czy osławionym Marcialem,gdzie papież-polak osobiście tuszował afery pedofilskie i ochraniał sprawców,fakty znane od wielu lat coraz bardziej docierają do świadomości nawet Polaków-katolików.I po co było stawiać te wszystkie pomniki,co potem z nimi zrobić..
  • ~misiek
    (2018-12-09 16:06)
    Terlikowski, nie usprawiedliwiaj. JPII nie był głupcem. Krył w imię "dobra" kościoła.
  • ~kacaff, medrzec (z uprawnieniami)
    (2018-12-09 12:03)
    Czy nie charchaczymy na Kapłana bez dowodów? Czy nie interpretujemy ojcowskiego dotyku jako próby sadzenia na stojąco? Jeżeli Kapłan jest winien to poniósł najwyższą karę nałożona przez Pana - jest w piekle gdzie diabli szarpią go szczypcami. Nie atakujmy więc osoby która dawno odeszła do Jestestwa - zostawmy to sprawiedliwości bożej nieogarnionej. Nie atakujmy również Dziwisza który był zawsze z JP II na pierwszej linii. Dziwisz wciąż żyje i może \Terlikowskiemu odpowiedzieć. Zarzuty wobec JP II to herezja najwyższego lotu - papież na mocy jest bowiem nieomylny. Idę się wypróżnić żeby się uspokoić.
  • ~kacaff
    (2018-12-09 11:57)
    Boleśc !
  • ~madry
    (2018-12-09 11:15)
    No i poco niszczyc papier Gorole rozumia sie bez slow .
  • ~Proton
    (2018-12-09 08:40)
    Ja zawsze powtarzam - witamy w Polsce! Polska to taki stan umysłu, tutaj afera goni aferę, krajem rządzi Kościół i oczywiście nikt nic nie wie. Ja bym to tłumaczył wygodą, lenistwem i takim olewaniem spraw innych niż moja osoba. Zero odpowiedzialności za dobro wspólne. Wystarczy spojrzeć na frekwencję wyborczą - max 50%. To znaczy, że połowa społeczeństwa ma gdzieś nasz kraj i dobro wspólne. Dziwić się później, że tak to wygląda jak wygląda. A Dziwisz, to mi się nie podobał od samego początku. Mały,gruby, głupi człowieczek. A jak ktoś ma pstro w głowie, to później myśli sobie - a po co ja mam papieżowi głowę zawracać, On ma wiele spraw na głowie, a tutaj wszystko ucichnie i po sprawie.
  • ~Kth3
    (2018-12-09 07:40)
    Dziwisz do usunięcia.Ten ksiądz jest nie wiarygodny.Skąd on się wziął przy JP2-l2e 2? Zepsuł świętość naszego Papierza,Krakowa i kraju.
  • ~n
    (2018-12-09 07:28)
    Dziwisz,to dziwny wytwór.Skąd taka kariera?
  • ~Belzebub
    (2018-12-09 06:43)
    Jak dokumenty nie dochodzą do szefa to znaczy że w firmie jest burdel
  • ~tak
    (2018-12-08 19:37)
    Inicjatywa potrzebna. Ale wyglada to juz na zgraje wilkow, ktory bedzie szybszy by zlapac ofiare za podbrzusze,/ niechaj kazdy przetlumaczy to na swoj sposob/. Bylo tyle okazji by pokazac sie ze szlachetnej strony, chociazby gdy nazywano brzydko starszych ludzi, i po kolei od gornikow, rolnikow po sloikow. Wszyscy czekali jak ta sfora ?. A moze czekali na sygnal ? ludzie widza, pamietaja i czekaja.Dobrze ze zablysla nadzieja. To juz robi sie , nienormalnosc
  • ~Eulalia
    (2018-12-08 18:36)
    Wszyscy Polacy bronią JPII. Nawet niewierzący. Jakaś solidarność jaskiniowa z ziomalem - potworne. On WIEDZIAŁ ale najważniejszy był dla niego INTERES KOSCIOLA, jako INSTUTUCJI. Nigdzie na swiecie, nikt nie poważa tego papieża Tylko Polacy. Świat , od dawna, zna prawdę.
  • ~kłamię czy nie?
    (2018-12-08 17:34)
    A wystarczyłoby ppsłuchać Apostołów... Oni osobiście znali Jezusa, rpzmawialli z Nim... Nauczali. że starszy zbpru (na dzisiejsze ksiądz) MUSI być MĘŻEM jednej żony....Gdyby owdowiał. ma wolną rękę: może pojąć inną kobietę za żonę lub pozostać wdowcem... Jak z tego zrobić celibat?
  • ~!123
    (2018-12-08 17:32)
    Zobaczcie jak wygląda Dziwisz?
  • ~Batko
    (2018-12-08 15:46)
    Ps: A co do ,,księdza" H.J.,to nasuwa się pytanie : GDZIE SĄ CI którym pomagał materialnie ,dla których jego Plebania była OAZOM. Nie można ZAPOMNIEĆ ,że na Pomorzu był Ostoją ,SOLIDARNOŚCI". Od sądzenia są Sędziowie ,a NIE KUMOSZKI. Bo powiedziano ,,Nie sądź ,a nie będziesz Sądzony.A człek to MARNY,Słaby ,GRZESZNY PYŁ.
  • ~Hiob
    (2018-12-08 11:03)
    Prawdziwy problem będzie kiedy umrze (a to już niedługo (podeszły wiek)) Rydzyk, Dziwisz, Hoser, Głódź... Co z reprezentacją rządową i co z pomnikami? Będzie się działo!
  • ~x15
    (2018-12-08 10:38)
    Tak jak byli uczciwi komuniści są też uczciwi katoliccy talibowie. Może Terlik jest jednym z nich.
  • ~filo
    (2018-12-08 08:53)
    to skutki klejenia stolkow-mebel bez znaczenia.z otoczenia nikt nie zwraca uwagi,bo moze to poskutkowac utrata synekury.zaprowaddzic KADENCYJNOSC URZEDU.odpowiedzialnosc sie zwiekszy
  • ~buc
    (2018-12-08 07:50)
    liturgia mszy zawiera formulke modlitwy miedzy innymi za papieza.nie ma zatem miejsca na siecie, gdzie modly nie sa wznoszone codziennie i to kilka krotnie.no i co nie natchnal duch swiety jp2,ze dzieja sie grzeszneczyny.to jak za jedna intencje dotrz prosba do najwyzszeg za posredictwem tzw swietego.gdzie sens gdzie logika.
  • ~Trelicka
    (2018-12-08 06:12)
    Nie wiedział... Bajki dla grzecznych dzieci... Święty... To jakiś mało śmieszny żart...
  • ~detektywAmator