Problematyka patriotyczna dla polskich elit władzy oraz osób im doradzających, to istny krzyż pański [FELIETEON]

Wbrew pozorom to nie będzie prosta zagadka. Co mianowicie łączy czekoladowego orła z biały sarkofagiem, zaopatrzonym w zamaszysty napis „niepodległa” oraz jedno miejsce siedzące na zewnątrz (co do leżących w środku brak informacji)?

wróć do artykułu
  • ~Raszid
    (2019-01-06 11:15)
    "reklamujących zbiorowe samobójstwo"?! Co to za brednie?! Puknij się w łeb redaktorku! Im więcej was głąby czytam tym bardzie chce się wziąć bat i wszystkich pseudożurnalistów i inteligentów z bożej łaski zwyczajnie po staremu wyedukować!
  • ~Wojciech54
    (2019-01-05 18:35)
    Dobry artykuł, zgadzam się z głównymi tezami. Tak ad hoc, patriotyzm to znajmość swoich, narodowych korzeni i historii, rozumienie ciągu zdarzeń i ich uczestników, również znajmość percepcji i postrzegania nas przez inne narody. Patriotyzm jest przeciwieństwem nacjonalizmu. A więc znajomość, czyli wiedza. Wiedza! ....
  • ~kox
    (2019-01-05 18:02)
    Wolność, niepodległość, patriotyzm, jakie wielkie rozdmuchane słowa ale praktycznie nic nie znaczące bo nie konkretne, to są słowa bujające w obłokach i wykorzystywane przez kler i polityków do robienia wody z mózgu naiwnym słuczaczom. Nigdzie na świcie nie ma pełnej wolności i niepodległości bo istnieją przeróżne uzalerznienia od innych państw i układów handlowych, Polska to nie jakaś tam wyizolowana wyspa gdzieś tam w kosmosie, to konkretny kraj w Europie i nikt go nie weźmie na plecy i nie przeniesie gdzieś indziej. Trzeba się układać z innymi. A patriotyzm to już zupełny dziwoląg słowny któremu można przypisać co się chce w zależności od potrzeby. NIe dajmy się ogłupiać. Twórzmy kraj gdzie ludzie byliby do siebie przychylnie ustosunkowani i taki żeby każdy Polak niezależnie w który zakątek Polski pojedzie czuł się jak u siebie w domu. Nie tępmy zdolniejszych ale wysuwajmy ich na czołówkę jak w sporcie.
  • ~Ser John
    (2019-01-05 17:33)
    Niemiecki Dziennik próbuje odnosić się do polskiego patriotyzmu. Dlaczego zmow atak na dumny patriotyzm ? Bo Niemcy przez wieki byli wrogami Polski są obecnie i będą w przyszłości .
  • ~Krzysiek
    (2019-01-05 17:30)
    Mnie akcja "Orzeł może" bardzo się podobała. Było wesoło, bez zadęcia. Nawet zapamiętałem trzy: "No i co wytrzeszczasz gały? To ja jestem, ORZEŁ BIAŁY", "Czy to góry, czy to morze, zapamiętaj, ORZEŁ MOŻE" i "Kiedy los cię nadwyręża,/ wszystko ci się nie podoba,/ wstań! Unieś głowę! Powiedz do męża:/ - Mój ORLE BIAŁY, daj dzioba!".
  • ~taka jest prawda
    (2019-01-05 17:20)
    Patriotyzm a wlasciwie pseudopatriotyzm to rzeczywiscie choroba nacjonalistow w Polsce. Te chorobe przechodzila Europa zachodnia juz dawno temu i sie na niej tez wiele nauczyla. Europa zachodnia nie ma zrozumienia dla pseudopatriotyzmu narodowego i dlatego tez nie bedzie miala zrozumienia do takich ruchow i zachowan w Polsce. Tego sie nie zmieni.
  • ~Bert
    (2019-01-05 16:37)
    Autor chciałby jakoś przywalić obecnej władzy, ale strzela kulą w płot. Koncentruje się na elementach powierzchownych, nawet nie próbując otrzeć się o istotę sprawy. Patriotyzm to miłość do ojczyzny i gotowość do bezinteresownego poświęcenia dla niej jakiejś części siebie : swojego czasu, wysiłku. Wyraża się w prostych zachowaniach : sympatii i życzliwości dla sąsiadów, szacunku dla praw, tradycji i obyczajów, lojalności wobec swego narodu, umiłowania środowiska w którym się żyje i chęci czynienia w nim dobra. Czy tymi wartościami kierują się przywódcy totalnej opozycji - pytanie retoryczne. Czy tymi wartościami kieruje się Kaczyński, Duda, Morawiecki- na to sobie każdy odpowie sam. Czekoladowe orły, nieprzemyślane do końca ławeczki - nie powinny nikogo mylić i odwodzić od istoty rzeczy.
  • ~bryzg
    (2019-01-05 14:45)
    W Warszawie jest budynek o nazwie PASTA , położony w Centrum . O budynek toczyły się zażarte walki w czasie Powstania Warszawskiego. Po przemianach na budynku pojawił się napis-reklama Fundacja Nissenbaumów jako ,że obok niego jest ulica prowadząca na Pl. Grzybowski , centralny punkt Getta. Więc tę drogą przemierzają pielgrzymki wybrańców . A fundacja zajmuje się ich obsługą w trakcie tych pielgrzymek. No tak , ale żyli jeszcze byli powstańcy i narobili rejwachu. I w końcu wygrali - Fundacja zniknęła a na jej miejscu pojawiła się kotwica - symbol Polski Walczącej. Na początku był biały czy biało-czerwony ale naród wybrany działał i teraz jest on żółty. Żeby nie wypadało głupio , że to Polin Walcząca obok powiewa biało-czerwona flaga. Ja się zapytowywuję - I po co była ta cała szopa jak i tak nią jest.
  • ~Iva
    (2019-01-05 14:17)
    Dla wielu patriotyzm , to oddanie się w ręce PiS. A to nie tak. Uważam, że patriota dba o dobre imię państwa, ale i obywateli . U nas wszyscy wszystkich odrzucają błotem, to co to za patrioci? Poza tym miesza się do tego Kościół, ale tak z butami, że patriota to koniecznie katolik. Dlatego ciężko nam będzie mieć jedno stanowisko.
  • ~arek1212
    (2019-01-05 13:11)
    Ludzie nie szanując histori tadycji i wiary skonczymy jak Niemcy czy Holandia ! Zaleja nas islamskie hordy włądze przejmą ludzie o skrajnie lewicowych pogladach i beda nam wmaiwac homoseksualizm , multikulti i rozbrojenie kraju nie wspominajac o uswuaniu krzyzy z miejsc publicznych ... tak takze tych przy drogach. Wybieram mniejsze zło antyPO
  • ~www
    (2019-01-05 11:01)
    Każdy rozumie patriotyzm po swojemu
  • ~J.Michalski
    (2019-01-05 10:56)
    Artykuł ciekawy, ale...jak wiele do niego podobnych wyśmiewa, czy też piętnuje "pomysły na patriotyzm" różnych ekip, ale nic w zamian nie proponuje. Autorze! Drwiąc z intelektualnej impotencji innych, wypadałoby dowieść własnej w tej mierze błyskotliwości. Czekam na Pana artykuł wskazujący właściwy kształt patriotyzmu.
  • ~roker perejro
    (2019-01-05 10:43)
    Orzeu morze !