Wróbel: PiS zaszkodził nauczaniu historycznemu w szkole

| Aktualizacja:

Polska szlachta w dawnych czasach Rzeczypospolitej doszła do wniosku, że należy do innej rasy niż chłopi.

wróć do artykułu
  • ~orn=mitolog
    (2019-02-23 17:11)
    z ciebie nie wróbelek a mały ptaszek.
  • ~Xwyk
    (2019-02-23 15:50)
    Najgorsze jest to,ze wymyslono podstawy programowe ,ktorych 50% ucxniow nie przyswoi nawet na dst ,bo nie ma na tyle mozliwosci intelektualnych. Zostawic gimnnazja ze stosownym programem i nauka w grupach 12 osobowych.Oni potem pojda do technikum lub L.O i na studia ,Reszta do 7 i 8 klasy ze stosownym programem i dalej nauka zawodu tzw branzowa. Skrocic ferie w zimie do 9dni 2xsob 2x niedz i 5dni pon do piatek,No i na ministra prof Krzysztofa Konarzewskiego,Pomagac usunac dziecku wade ,a nie stygmatyzowac ,,dyslektyk,,dysgrafik.. Uczen musi miec obowiazki,a nie tylko prawa,Dzis sa coraz nowe obowiazki dla nauczyciela i zero praw
  • ~łi pipul
    (2019-02-23 11:40)
    o czym jest ten niby artykuł, Panie Wróbel, bo nie ogarniam? o magnaterii, szlachcie, PiS-ie, czy nauczaniu historii?
  • ~Ella
    (2019-02-23 06:21)
    Tekst krytyczny na zamowienie. A JA wolę PiS niż cała resztę totalnych, która nie szanuje prawdy, Polski i Polaków.
  • ~Fedor
    (2019-02-23 00:16)
    Skutki braku obciążenia historii "zamulającą faktografią" w amerykańskich szkołach odczuliśmy słuchając bredni Baracka Obamy o "polskich obozach śmierci" i Andrei Mitchell o walce powstańców w warszawskim getcie z "polskim nazistowskim reżimem". O nauczaniu historii II wojny światowej w Izraelu lepiej nie wspominać, bo człowieka krew zalewa na samą myśl o tym, czym zamulane są umysły izraelskich uczniów. Może red. Wróbel pochyli się w swej mądrości nad tym problemem? Czekam z niecierpliwością ;)
  • ~Trochę wiem
    (2019-02-22 23:52)
    W porównaniu do stanu po reformie Hall nie zaszkodziła bo to był stan, poniżej którego zejść już się nie dało.
  • ~Poi
    (2019-02-22 21:45)
    A jest coś, jakaś dziedzina, sfera, którym nie zaszkodzili...?
  • ~frankowicz
    (2019-02-22 17:00)
    To nie pis ********** to po prostu susza była.
  • ~[ ╲╱]☺[├─┤]
    (2019-02-22 16:05)
    Przede wszystkim należy rozdzielić historie świata od historii Polski i to polskiej historii należy poświecić więcej uwagi - historię świata ograniczyć wyłącznie do najwazniejszych faktów.
  • ~jula
    (2019-02-22 15:58)
    WRÓBELEK znalazł zgniły kartofelek i rozumek zlasowany
  • ~?
    (2019-02-22 15:56)
    Czy Pan Wróbel nie był czasem ministrantem u Jankowskiego ?
  • ~belfer
    (2019-02-22 15:50)
    rozumiem,iż ta uwaga dotyczy również nauczyciela historii- Jana Wróbla- kreatora nudnych lekcji historii!
  • ~żart
    (2019-02-22 15:50)
    Najlepsze nauki historyczne to w bajkach (J.Krasicki) i w baśniach (m.in. Czerwony kapturek). Straszenie prowadzi do rozwoju umysłu (religia straszy Piekłem). Dawniej straszyłem dzieci dynią z wydrążonymi oczodołami ze świeczką. Dzisiaj dzieci straszą mnie i mówią "cukierek albo psikus". Koledzy syna, tak go wystraszyli zasadniczą służbą wojskową t.zw. "Falą" że szybko zapisał się na zaoczne wyższe studia (które skończył), ze strachu przed wojskiem. Ja sobie chwalę 2 lata (stracone) w obowiązkowej służbie (w cywilu tego bym nie przeżył) takich "jaj").
  • ~czfarta wladza wciaz doradza
    (2019-02-22 14:24)
    Panowie Redaktorzy# musieli także stukać się w głowę na myśl, że oni oraz brudnawi, głupawi i biedni szlachcice, nieraz będący u nich na służbie i biorący jak trzeba po pysku, należą do tej samej zbiorowości. Jednak publicznie trzymali sztamę. Brudnawi, głupawi i biedni (nie zawsze) chłopi jedno, a szlachta co innego. Trzeba było rewolucji przemysłowej, zaborów, Oświecenia i nacjonalizmu, aby złamać bariery między dworem a wsią. I aby uznać, że demokratyczna więź narodowa jest silniejsza i ważniejsza niż uprzedzenia stanowe, że istnieje jeden naród, a nie dwa – lepszy i gorszy #
  • ~żart
    (2019-02-22 13:58)
    Nie tylko PiS,tylko wszystkie partie. Historia "kołem" się toczy (zwycięscy ją piszą). Mnie uczył Dziadek (straszył Bolszewikami), potem Ojciec (straszył Adolfami - Katyniem). Polska poradziła sobie z nimi. Historii należy uczyć w domu jak modlitwę od małego (a nie w szkole). W rytm piosenki "Płynie Wisła, płynie".
  • ~Robol
    (2019-02-22 13:12)
    Dla historyków Belzebub zarezerwował specjalne atrakcje na które załapią się teź jurnaliści
  • ~Karmnik
    (2019-02-22 09:50)
    P. Wróbel jak zwykle uprawia wodolejstwo, namiętnie unikając konkretów i jakichkolwiek faktów... Czysta, niczym niezmącona niechęć do PiS-u. Nawet to trochę zabawne...
  • ~xyz
    (2019-02-22 09:48)
    mam nadzieje ,że nauczanie w szkole dzieci przez sponsorów z po i psl onanizmu przejdzie do głębokiej zapomnianej na zawsze do ! historycznego nauczania !, amen
  • ~Zxc-janek
    (2019-02-22 09:07)
    Lol! Symetrysta odkleił się od osi! ;-)
  • ~Z
    (2019-02-22 08:45)
    Dla takich wrobli i jemu POdobnych.

Może zainteresować Cię też: