Dziennik Gazeta Prawana logo

Gronkiewicz-Waltz: PiS będzie kwestionowało wynik Trzaskowskiego

23 czerwca 2020, 10:32
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Rafał Trzaskowski
<p>Rafał Trzaskowski</p>/PAP
"Jeśli Rafał (Trzaskowski – przypis red.) wygra, PiS będzie doszukiwało się mnóstwa powodów, żeby unieważnić jego zwycięstwo" – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, była prezydent Warszawy.

Zdaniem Gronkiewicz-Waltz, kampania wyborcza Rafała Trzaskowskiego wygląda dobrze, ale i tak "wszystko rozegra się niewielką różnicą głosów”. Nie wyklucza jednak, że PiS zechce unieważnić wybory.

Na jakiej podstawie?

– wyjaśnia w rozmowie z Interia.pl Hanna Gronkiewicz-Waltz.

I tura wyborów prezydenckich odbędzie się w najbliższą niedzielę, 28 czerwca. Jeżeli nie uda się w niej wyłonić głowy państwa, II turę zaplanowano na 12 lipca.


 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło Interia
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj