"Na pewno bardziej miał tu swoje znaczenie czynnik polityczny niż pozycja w środowisku" - tak o nominowaniu Andrzeja Czumy na stanowisko ministra sprawiedliwości mówi Waldemar Pawlak w Radiu Zet.

Reklama

>>>PSL krytykuje Tuska za dymisję ministra

Wicepremier dodał też, że premier Donald Tusk nie musiał razem ze Zbigniewem Ćwiąkalskim dymisjonować pozostałych urzędników w resorcie sprawiedliwości. W związku ze sprawą samobójczej śmierci Roberta Pazika - jednego z oprawców Krzysztofa Olewnika - pracę stracili sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marian Cichosz (PSL) i Marek Staszak, który stracił wczoraj stanowisko prokuratora krajowego - w latach 1993-1997 zasiadał w Trybunale Stanu z rekomendacji PSL.

Pawlak dodał, że nowym prokuratorem krajowym nie będzie osoba związana z PSL. Jego zdaniem, komisji śledcza ds. śmierci Olewnika "będzie miała charakter polityczny. Trzeba wykazać na komisji kontekst i zaangażowanie wielu polityków, którzy, gdy pełnili funkcję, nie zwracali na uwagi na tę sprawę, a dzisiaj robią z niej podstawę do prowadzenia polityki."

>>>Andrzej Czuma nowym ministrem sprawiedliwości