Przetarg zleciła Agencja Obrony Rakietowej. Rozstrzygnięto go 12 marca 2009 roku. Departament Obrony USA opublikował komunikat na ten temat na swojej stronie internetowej. Wynika z niego, że"usługi inżynierii architektonicznej" w Redzikowie mają być wykonane do 12 grudnia 2009 roku. Resort nie ujawnia, na czym dokładnie mają polegać te prace.
>>>Przeczytaj komunikat Departamentu Obrony
Więcej wynika z informacji opublikowanych przez Korpus Inżynieryjny Armii USA w Wiesbaden w Niemczech, który podpisał kontrakt na te prace. Firma Black & Veatch Special Project zaprojektuje 65 procent kompleksu w Redzikowie. Będzie on składał się z kilku części: bojowej, w której znajdą się silosy z rakietami dalekiego zasięgu i składy wojskowe, administracyjnej oraz mieszkalnej.
Zwycięska firma wchodzi w skład holdingu Black & Veatch, który mieści się w Overland Park w stanie Kansas. Holding to największa firma inżynieryjna w tamtym regionie, więc o jej sukcesie nad Bałtykiem nie zapomniał także donieść Kansas City Business Journal. Holding ten od 20 lat wykonuje zlecenia rządu USA w ramach amerykańskiego programu rakietowego. Przygotowywał już tereny, na których wykonywano próby rakietowe oraz konstrukcje, na których instalowano radary naziemne i morskie. Projektował także i budował infrastrukturę amerykańskiej bazy antyrakiet w Fort Greely na Alasce: drogi, sieci elektryczne, telekomunikacyjne, wodno-kanalizacyjne, centralne ogrzewanie, alternatywne źródła energii, klimatyzację. Prawdopodobnie te same elementy zaprojektuje w Polsce. Ponadto polski przetarg może uwzględniać projekt budynków służących do kontroli rakietowej oraz warsztatów remontowych.
B&V ma też doświadczenie w projektowaniu, budowaniu i obsłudze reaktorów atomowych.
>>>Zobacz, jakie reaktory jądrowe buduje Black & Veatch
Holding specjalizuje się ponadto w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego. Swoje przedstawicielstwa ma w ponad 100 krajach, także w Polsce. Miesięcznik Forbes zalicza go do 500 największych prywatnych firm w USA.