"Ktoś w tej koalicji musi zachowywać zdrowy rozsądek. Zdrowy rozsądek w tej sprawie zachowa PSL. Nie możemy takiej koncepcji popierać" - powiedział Kłopotek.

Reklama

W środę w Sejmie trwa debata na projektem PO dotyczącym ograniczenia finansowania partii z budżetu. Zakłada on zmniejszenie o połowę subwencji dla partii politycznych w latach 2012-13.

Poseł PSL argumentował, że oszczędności można wprowadzić w inny sposób np. przez ograniczenie liczby sekretarzy stanu w ministerstwach czy likwidację Senatu. "Dlaczego nie chcecie poprzeć naszej propozycji, którą będziemy zgłaszać: całkowitą likwidację Senatu i przekazanie jego kompetencji panu prezydentowi? Będzie oszczędność" - pytał.

"Nie obrażajcie się, ale może dzisiaj, kiedy macie sporo na waszym koncie, słyszę, że podobno 70 mln złotych; mało tego, macie kilka tysięcy ludzi umieszczonych na różnych funkcjach, chociażby w zarządach spółek z udziałem skarbu państwa.(...) Może rzeczywiście wam pieniądze z budżetu państwa są niepotrzebne" - powiedział pos. Kłopotek.