Nie możemy dać matkom dzieci urodzonych w IV kwartale 2012 rocznych urlopów macierzyńskich. Żeby to zrobić, musielibyśmy cofnąć się w czasie. Zawsze musi być grupa, która będzie czuła niedosyt - mówi w RMF FM Władysław Kosiniak-Kamysz.

Reklama

Zapewnia, że dłuższe urlopy rodzicielskie przyznane rodzicom dzieci z I kwartału 2013 to wspieranie polskich rodzin, a nie wspieranie budżetowymi pieniędzmi spadających sondaży.

Kiedyś różnorodność PO była jej wzmocnieniem, dziś tak nie jest - uważa minister z PSL. Nie sądzę, żeby to był początek końca koalicji. Różnorodność osłabia PO. PiS jest smoleński. Dlatego PSL jest potrzebny - tłumaczy Kosiniak-Kamysz.

Jego zdaniem Piechociński nie jest zagrożony jako szef PSL.

Minister pracy dementuje doniesienia mediów o tym, jakoby rząd zrezygnował z reformy ubezpieczeń rolniczych, ale tłumaczy też, że trzeba mierzyć siły na zamiary. Reforma KRUS trwa. Rolnicy mają mniejszą składkę, ale i mniejszą emeryturę - średnio 900 złotych. Nie jest tak, że pieniądze z KRUS uzdrowią sytuację w Polsce i zamienią ją w kraj mlekiem i miodem płynący. Likwidując KRUS, wepchniemy te osoby do opieki społecznej - twierdzi gość RMF FM.

A reforma emerytur górniczych? Będzie. Dajmy sobie czas - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz.