Wizytę rozpocznie jednak od Krakowa i Oświęcimia. W poniedziałek po południu sekretarz generalny ONZ przebywać będzie w Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau. Podczas odwiedzin w niemieckim obozie koncentracyjnym Ban Ki Moon złoży hołd ofiarom Holocaustu.

Reklama

Następnie przyleci do Warszawy, gdzie będzie brał udział w obradach Szczytu Klimatycznego i spotka się z przedstawicielami polskich władz, w tym z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Rzecznik ministerstwa środowiska Paweł Mikusek powiedział IAR, że przewidziany jest także lunch z organizacjami biznesowymi i spotkanie z burmistrzami miast z całego świata. Na początku tygodnia do Warszawy na końcowe obrady Szczytu Klimatycznego przyjedzie ponad stu ministrów środowiska.

Ministerstwo Środowiska podkreśla, że spotkanie uczestników Szczytu z przedstawicielami biznesu odbędzie się po raz pierwszy w historii negocjacji klimatycznych ONZ. W szczycie bierze udział 12 tysięcy osób z 200 krajów, w tym przedstawiciele rządów, agencji Organizacji Narodów Zjednoczonych, organów Unii Europejskiej, organizacji pozarządowych. Spotkanie zakończy się 22 listopada.