Chodzi o wypowiedź w TVN 24, gdzie Janusz Palikot o biskupach Hoserze, Michaliku i Głodziu oraz o ojcu Tadeuszu Rydzyku powiedział: To są księża pedofile. Księża pedofile, którzy chronili pedofilów.

Reklama

W piśmie do Andrzeja Seremeta europoseł zwraca uwagę, że Janusz Palikot pomówił duchownych o popełnienie przestępstwa zagrożonego karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Zdaniem Zbigniewa Ziobry, lider Twojego Ruchu kieruje się nienawiścią i w interesie społecznym jest pohamowanie człowieka, który sam nie ma hamulców.

Były prokurator generalny podkreślił, że jeżeli prokuratura na to nie zareaguje, to każdy każdego będzie mógł oskarżać o wszystko, bez żadnych zahamowań i ograniczeń.
Według Zbigniewa Ziobry, zarzuty pedofilii wobec ważnych hierarchów Kościoła katolickiego oraz duchownego znanego z szerokiej działalności społecznej uderzają w cały Kościół katolicki w Polsce.

W jego ocenie, wypowiedź Janusza Palikota została sformułowana w sposób kategoryczny, nie była związana z wykonywaniem przez niego mandatu posła i nie miał on żadnych podstaw do skierowania przeciwko wymienionym osobom tak poważnych oskarżeń. Dlatego zdaniem lidera Solidarnej Polski uzasadnione jest wszczęcie postępowania z urzędu.