PiS donosi na Tuska do prokuratury. Zarzuca niedopełnienie obowiązków

| Aktualizacja:

Posłowie PiS złożyli do Prokuratury Generalnej zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska. Jak podaje RMF FM, partia Jarosława Kaczyńskiego zarzuca premierowi niedopełnienie obowiązków w związku ze sprawą Amber Gold.

wróć do artykułu
  • ~POdode
    (2014-07-01 19:49)
    Tusk tonie.
  • ~wyborca
    (2014-07-02 10:23)
    Sekta PiS powinna doniesc do Prokuratury na wszystkich POLAKOW oddajacych glosy wyborcze nie na ICH ugrupowanie bo to WROGOWIE POLSKI. giga co do wpisu o tej Smolenskiej TUBIE, to terz tylko PODSLUCHY, techniczny Premier KACZYNSKI potem wladza dziedziczna Bratanica, i reszta rodziny.
  • ~baca
    (2014-07-02 01:32)
    kaczor zrobi wszystko aby wyelimibowac premiera Tuska, wiadomo ze podsluchy to jego robota i speca pisu od podsluchlow Kaminskiego.

    Tajne służby badają scenariusz, zgodnie z którym za podsłuchy rozmów, publikowanych przez tygodnik "Wprost" odpowiadać ma grupa składająca się z posła PiS (służby znają jego nazwisko), kilku byłych oficerów BOR i dziennikarza. To oni mieli wyposażyć menadżera restauracji "Sowa i Przyjaciele" w sprzęt nagrywający.
  • ~agent_tomek
    (2014-07-02 01:33)
    Tel Aviv 07.10.2007

    JA, MEIR BAR (BRANDWAIN) URODZONY 17 PAŹDZIERNIKA 1951 W POLSCE W WARSZAWIE ZAMIESZKAŁY W IZRAELU W KIRYAT KRINICY, LEGITYMUJĄCY SIĘ IZRAELSKIM DOWODEM TOŻSAMOŚCI NR 068452325, JAKO BYŁY WSPÓLNIK FIRMY ART-B OŚWIADCZAM POD PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, CO NASTĘPUJE:
    - W czasie działalności firmy Art-B w Polsce finansowaliśmy partię polityczną Porozumienie Centrum (PC) założoną przez braci Jarosława i Leszka Kaczyńskiego, której byli przywódcami.

    - Obydwaj bracia Kaczyńscy w sposób wyczerpujący byli oficjalnie informowani na bieżąco o faktach finansowania ich oraz ich partii politycznej ze środków pochodzących z Art-B z operacji finansowej „Oscylator”.

    - Jednym z dowodów na to jest sprawozdanie złożone dnia 19 stycznia 1993 na ręce Marszałka Sejmu R.P., pana Wiesława Chrzanowskiego przez Macieja Zalewskiego, ówczesnego Sekretarza Stanu Kancelarii Prezydenta R.P. oraz Posła na Sejm R.P.

    - W czerwcu 1991 roku na zadanie braci Kaczyńskich środki z „Oscylatora” w wysokości 17 mld PLZ (ówcześnie równowartość 1,7 mln USD) zostały przekazane bezpośrednio Maciejowi Zalewskiemu w gotówce na zakup akcji spółki Telegraf przez Art-B.

    - Jednocześnie na konto firmy „Telegraf” dokonano przelewu w wysokości 40 mld PLZ (równowartość $4,2 mln) na pokrycie niespłaconego kredytu udzielonego tej firmie przez bank BPH w Krakowie.

    - Założona we wrześniu 1990 r. spółka „Telegraf” finansowała działalność partii PC kierowanej przez braci Kaczyńskich.

    - Prezesem spółki był Maciej Zalewski.

    W akcie oskarżenia przeciwko Bogusławowi Bagsikowi, Andrzejowi Gąsiorowskiemu i mnie cynicznie wliczono tę kwotę jako nierozliczone środki nielegalnie zagarnięte z systemu bankowego
  • ~marek
    (2014-07-02 01:36)
    wyobrazcie sobie teraz panprezesa jako obecnego premiera zamiast Tuska


    POSMIEWISKO W UNII I NA CALYM SWIECIE

    kursowalby po PE w otoczeniu 12 SLICZNYCH ROSLYCH OCHRONIARZY


    obrazaL byAngele Merkel

    nie podawalby reki przewodniczacemu parlamentu

    nie zna zadnego obcego jezyka

    nie uznaje instytucji panstwowych i europejskich

    nie uznaje demokracji i stara sie ja rozibic

    robi tylko to co jest w interesie Rosji

    lekcewazy bezpieczenstwo narodowe, odmawia obecnosci na posiedzeniach w tych waznych spotkaniach

    przed posiedzeniami premierow UE bedzie dostawal biegunke
    odprawi egzorcyzmy w sali posiedzen PE

    zabralby to koszmarne BABSKO pawlowicz aby rozsadzala PE od wewnatrz dla Putina.
  • ~starszy pan
    (2014-07-02 04:00)
    Mam wrażenie ,że żyję w kraju obarczonym wirusem idiotyzmu zwanym PiSizmem . Dostaniemy kczokwiku tak jak po wychlaniu troszeczkę za dużo ,tylko czym to leczyć
  • ~giga
    (2014-07-02 01:41)
    Dobrze jest uprzytomnic sobie komu sluza agenci putinowscy z sekty smolenskiej;
    Oto jarus, jest o czym pisac ;
    - o mamusi na liscie Wildsteina IPN BU 00945/548 KACZYŃSKA JADWIGA
    - o tatusiu matrioszce na uslugach UBkiedy Akowcow mordowano, jawnie wykladal na tzw Akademii Smorgonskiej gdzie zasluzonym komuchom po 3 miesiacach dawano dyplomy mgr inz
    - jak palil kukly protestowal kiedy Polska byla przyjmowana do Paktu Atlantyckiego I kiedy Polske opuszczala Armia Czerwona
    - jak protestowal przeciw wstapieniu Polski do UE
    - uwaza ze im gorzej dla Polski tym lepiej
    - jego przekrety finanasowe przekraczaja MILIARDY zl. (FOZZ, Srebrna, Cargo Modlin, Fundacja Solidarnosc)

    -Telegraf - Kaczyńscy wzięli kasę z przekrętów w FOZZ oraz z „Oscylatora” (ART-B), , agenci dawnych, komunistycznych służb upodobali sobie środowiska pisowskie (wówczas PC) jako obszar swoich działań operacyjnych.

    - Rydzyk ze swoimi pasmami wojskowymi ze stacji przekaznikowych w Samarkandzie i Krasnojarsku przekazanymi mu przez Putina z zasiegiem na caly swiat, swiadomie dzielacy Polakow i kosciol katolicki,-Raport Macierewicza przekazany przez niego Rosjanom ujawnil szczegolowe dane o polskim wywiadzi i kontrwywiadzie, planach operacyjnych, wspolpracownikach z zagranicy, w tym w Rosji, -Smoleńsk, . Rosyjska agentura w PiS profesjonalnie zatroszczyła się o to, aby te narzędzia wojny propagandowej zostały skutecznie wykorzystane w celu destabilizacji naszej sceny politycznej
    - episkopat zastraszony przez Rydzyka iloscia hakow jakie otrzymal z KGB
    -program polityczny PiS, Jednym z najważniejszych punktów w programie PiS jest rezygnacja z europejskiej waluty. Niewprowadzenie Euro do polskiego systemu finansowego jako oficjalnego pieniądza osłabi nasze więzy gospodarcze i polityczne z Europą. Program polityczny Kaczyńskiego stanowi niezwykle skuteczne narzędzie deeuropeizacji Polski.


    Ciemni rodacy nie orientuja sie ze w Polsce dziala agentura smolenska, ktora podstepem, kamuflazem, pozoracja dazy do destabililzacji Polski, do niszczenia struktur panstwowych, do niszczenia demokracji.Ta sekta ordynarnie falszuje rzeczywistosc.
  • ~marco - Nareszcie
    (2014-07-02 04:35)
    Rozsądne posunięcie PiS.
  • ~gazda
    (2014-07-02 05:14)
    Co innego inteligentna prawica a zupelnie czyms innym jest CIEMNA SEKTA SMOLENSKA Z KIBOLAMI (mafia narkotykowa) ktorzy sa mackami Putina w Polsce dzielac Polakow i polski kosciol, destabilizujac kraj.

    TA CIEMNA SEKTA REALIZUJE DOKTRYNE PUTINA PROMUJACA DESTABILIZACJE W KRAJACH OSCIENNYCH.
    Dowodza nimi Macierowicz, ktory zlikwidowala polski wywiad i kontrwywiad, otwierajac pust pole dla dzialania sluzb rosyjskich, szerzy propagande agent z Torunia nadajac na wojskowych pasmach ze stacji przekaznikowych w Samarkandzie i Krasnojarsku za co nieomal ucalowal rece rosyjskiego ambasadora. Ciekawe do czego innego sluza te pasma.

    KUNDLE Z SEKTY SMOLENSKIEJ SLUZACEJ PUTINOWI STARAJA SIE DESTABILIZOWAC KRAJ, OPLUWAJA JADEM

    NAJZNAKOMITSZYCH POLAKOW
  • ~giga
    (2014-07-02 05:15)
    dekalogiem dla kaczynskiego, rydzyka, macierowicza jest
    DOKTRYNA PUTINA CZYLI DESTABILIZACJA POLSKI
  • ~piotrek
    (2014-07-02 05:15)
    .Ta webbrygada smolenska to AGENCI PROPUTINOWSCY Z SEKTY SMOLENSKIEJ Rozzuchwaleni faktem, ze macierowicz z pelna aprobata braci kaczynskich zlikwidowal polski wywiad i kontrwywiad, oczyszczajac tym samym pole do wprowadzania w POlsce doktryny Putina, czyli destabilizacji krajow osciennych.
    Zapluwajac sie swoja religia nienawisci agenci z sekty smolenskiej wykopali juz gleboki row dzielacy polskie spoleczenstwo i kopia usilnie dalej.
    gdyby to pis rzadzilo
    Polska na kolanach sluzylaby pod wodza kaczynskiego i maciorawicza Putinowi i szybko zostala kolejna "autonomiczna" republika FEDERACJI ROSYJSKIEJ.
  • ~Wojciech
    (2014-07-02 05:16)
    USLUZNY PUTINOWI ANTEK DWOI SIE I TROI ABY ZASLUZYC NA ORDER CZERWONEJ GWIAZDY;

    - zlikwidowal polski wywiad i kontrwywiad aby sluzby rosyjskie chulaly po Polsce jak chcak
    - podzieli Polakow tworzac sekte smolenska z redemptorysta ktory od Putina dostal mozliwosc korzystania z PASM WOJSKOWYCH ze stacji przekaznikowych w Samarkandzie i Smolensku, myslicie ze za darmo?
    Oni realizuja zadanie destabilizacji Polski zgodnie z DOKTRYNA PUTINA.
    I pomyslec ze 30% Polakow ma ich za patriotow !
    To jest poprostu chore !

    Kiedy Rosjanie zatrzymaja sie na chwile przy granicy z Polska, powita ich chlebem i sola wreczajac podanie o przyjecie do rosyjskiej federacji.
  • ~obserwator
    (2014-07-02 05:26)
    Czy ktoś kto stoi na czele przestępczego gangu.,organizuje i chroni jego dzialania i członków.Nawet jeśli bezpośrednio nie bierze udziału w jego przestępczej działalności.Czy taki ktoś nie jest jednak przestępcą!?
  • ~SZLACHCIC
    (2014-07-02 08:25)
    JEDNA KOLACJA ZA 3000 ZŁ RAZY 365 DNI I RAZY 7 LAT ŁATWO POLICZYĆ ILE KOSZTOWAŁO NAS TYCH DWÓCH SZLACHCICÓW I JESZCZE RAZ TO SAMO NA OBIADY I ŚNIADANIA A WY SIĘ JESZCZE Z TEGO CIESZYCIE JESZCZE DOLICZCIE SOBIE RESZTE RZĄDZĄCYCH URZĄD PREZYDENTA Z 1000 NIEROBÓW I TYCH Z SEJMU I SENATU WTEDY ZOBACZYCIE JAKA TO SUMA .
  • ~tuskonowycz
    (2014-07-02 08:54)
    samo zawiadomienie nie wystarczy trzeba miasteczko przed kancelarią petardy granaty i rzucać bombami aż ruda łajza się POdda
  • ~juzwa
    (2014-07-02 10:15)
    Do obserwator, czy jak obronca oskarzonego broni w sadzie to rowniez przestepca? tak by wynikalo z tego wpisu. znaczy ze kazdy ktory broni to w twoim mniemaniu PRZESTEPCA. zastanow sie zanim palniesz kolejne GLUPSTWO.
  • ~Eks-frajer PO
    (2014-07-02 10:29)
    Przyznajmy wreszcie, że byliśmy frajerami!

    Wszyscy, którzy głosowali na Tuska i jego bandę przyznajmy wreszcie, że byliśmy frajerami.

    Nie wdawajmy się w bezsensowne pyskówki z przeciwnikami PO, bo dziś wszyscy doskonale wiemy, że to MY - elektorat PO - okazaliśmy się idiotami.

    Możemy oczywiście temu publicznie zaprzeczać, nie chcąc przyznać się do własnego frajerstwa, ale samych siebie nie oszukamy.

    Czas więc powiedzieć wprost: Szanowni wyborcy PiS - mieliście rację !

    Trzeba mieć odwagę, by przyznać się do własnej głupoty.

    Sami na co dzień będąc kombinatorami (za komuny nie dało się inaczej), uwierzyliśmy naiwnie (na tym właśnie polega nasze frajerstwo!), że "Platforma Obywatelska" jest partią ludzi superuczciwych i superkompetentnych. Zapomnieliśmy nauczkę z rządami SLD-PSL.

    Tymczasem okazało się, że jeszcze raz zaufaliśmy niekompetentnym superkombinatorom i cynicznym supercwaniakom, którzy sprytnie nabili nas wszystkich w butelkę a sami się obłowili, wyprzedając kraj za przysłowiową miskę soczewicy.

    Po prostu daliśmy się złapać na reklamę, zapominając, że prawie wszystkie media, gazety, radia i telewizje są z nimi związane. Uwierzyliśmy napisom na błyszczącym opakowaniu!

    Śmialiśmy się z moherowych beretów, tymczasem okazało się, że cały czas to słuchacze Rydzyka mieli dostęp do prawdziwych informacji, a nas karmiono bajkami o Zielonej Wyspie, która tak naprawdę zamienia się w Zielone Wysypisko a my w śmieciarzy.

    A teraz "nasze" media oswajają nas z pomysłem nowej wspaniałej koalicji PO-SLD!

    Byleby ta mafia mogła naszym kosztem rządzić dalej!

    Ja, jako były wyborca Tuska i PO przyznaję się do błędu i przepraszam, że swoim głosem przyczyniłem się do tragedii tylu rodaków.

    Przepraszam z całego serca.
  • ~rychu
    (2014-07-02 01:10)
    ~Mariola2014-07-02 00:15
    a moze to ty jestes w bledzie ?? nie bierzesz tego pod uwage ??!!! oczywiscie ze nie !!! ty i "twoi" zawsze maja racje, a reszta, ktorzy mysla inaczj do obozow koncentracyjnych !!! widzisz, mila Pani Mariolo, wazniejsza od wolnosci slowa jest wolnosc myslenia !!! to sekta Jareczka wszystim dookola tlumaczy ze wszyscy oprocz nich to zlodzieje, ukladowcy, przekrety !!!
    natepne "doniesienie" na Tuska do prokuratury bedzie o peknieta umywalke w szatni w fabryce w ... !!! i oczywiscie Tusk bedzie za to odpowiedzialny, bo sekta tak chce !!!
  • ~giga
    (2014-07-03 05:14)
    cui bono? [ku-i bono?] (łc.) po co? na czyją korzyść? komu to miało przynieść pożytek?

    Zdumiewajace, ze zaden z dziennikarzy z niezrozumialych powodow nie podejmuje tematu, ze najbardziej poderzanym w aferze z podslychiwaniem prywatnych rozmow, jest pis, z Mariuszem Kaminskim na czele, pisowskim specem od podsluchow, ktory dnie spedzal na podsluchiwaniu innych. Oczywiscie wiadomo ze Kaminski nie zrobilby malego kroczku bez inspiracji wodza partii.

    Na poczatku tej afery wspominano posle pisu zaangazowanym w afere podsluchowa!?!

    Fakt ten potwierdza zachowanie prezesa, ktory spodziewal sie ze po ujawnieniu nagran, rzad premiera Tuska upadnie natychmiast, ale nie upadl. Nieszczesny i wiecznie przegrany prezes nie byl przygotowany ze i tym razem tez przegra.
    Pozwole sobie tez dolaczyc wierszyk z sieci, bardzo na czasie;

    TO BYŁY PIĘKNE DNI IVrp
    Te narady w sprawach skucia oraz tajnych sPiSków knucia,
    te zabawy cudzym życiem, które można opluć skrycie,
    wyciąganie „haków” z teczek, gromadzenie jadu beczek
    to kartofli sens istnienia kłucie ludzi nagle z cienia
    oraz mściwe chichotanie, gdy się komuś krzywda stanie!
    ACH! I JESZCZE TE PODSŁUCHY WCIĄŻ SŁUCHANE DO PODUCHY,
    GDY JARECZEK PODNIECONY SŁUCHAŁ JĘKÓW CUDZEJ ŻONY
    I FUJARKĘ W DŁONI TRZYMAŁ W WYOBRAŹNI ON JĄ DYMAŁ!
    NO I JESZCZE TE PRZECIEKI GDY Z ANEKSÓW PŁYNĄ ŚCIEKI,
    TO JEST TAJNE TAMTO TAJNE BYLE LUDZI OBLAĆ ŁAJNEM
    I CHICHOTAĆ WCIĄŻ BEZKARNIE GDY OPLUTY KOŃCZY MARNIE!
    Takiej władzy chcą Kaczory zemsta dla nich to love story
    Naród to jest tylko ZOMO oni zaś z „lepszego domu”!
  • ~rak
    (2014-07-03 06:49)
    biedne dyżurne tuskomatoły plujcie a plujcie nic wam już nie pomorze

Może zainteresować Cię też: