Michał Kamiński: Kaczyńskiemu trudno będzie brutalnie atakować Ewę Kopacz

Czy Ewa Kopacz zastąpi Donalda Tuska na fotelu premiera? Michał Kamiński twierdzi, że ta nominacja byłaby fatalną wiadomością dla Jarosława Kaczyńskiego. Nie będzie jej bowiem mógł tak "brutalnie atakować" jak odchodzącego premiera.

wróć do artykułu
  • ~KK
    (2014-09-09 13:00)
    ŁOPATA KOPACZOWEJ ZARDZEWJAŁA i POszła do EUROLANDU
  • ~rolnik z bilgoraja
    (2014-09-09 00:04)
    twarz jej blednie ,smiech jej rzednie,psuja jej sie zeby przednie od kopania w oborniku
  • ~Kamila41
    (2014-09-09 00:00)
    ~Wiesio13 bicz na PISmatołki scierwo ubeckie wciaz skomli na tym forum
  • ~janek
    (2014-09-05 20:41)
    Łysy misiu, Ewy,,kopaczki do jednego metra" Kopacz nie trzeba brutalnie atakować. Wystarczy aby Kaczafi mówił do niej czule mała kłamczuszka...
  • ~ŁysyWEŹnaWSTRZYMANIE
    (2014-09-05 10:44)
    Łysy cH-00-Y KAMIŃSKI dał głos !!!...
    drugiej tak sQr-vvio-NEj KREATURY MORALNEJ
    jak MISIEK K. vel."Sam do DU... włażę bez WAZELINY"
    ta biedna ziemia nie nosi...
  • ~paul
    (2014-09-05 10:21)
    Powiedzcie reżimowcy - dlaczego ten artykuł już drugi dzień wisi podwieszony. To co ten obleśny spocony spaślak (Kamiński) mówi to totalny bełkot reżimowego funkcjonariusza. Dlaczego ludzie są tak głupi w Polsce i nie widzą tego zakłamania tj. mediów i takich jak ten spaślak.
  • ~chomonto
    (2014-09-05 09:58)
    pi...y pokurcz się odezwał, zero niech się napije bo to zeru najlepiej wychodzi.
  • ~znajomy(dawny)
    (2014-09-05 09:35)
    Kogo obchodzi opinia tego typka? Kim on jest,jako człowiek? Niech chleje wódę tak jak chlał cały czas..
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-09-05 09:28)
    Z nienawiści aż POpuściłem. UUUUUUCH!!! SIEG TUSK!!!
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-09-05 08:21)
    ha ha 2014-09-05 08:02

    PIS-posrance falszuja posty
    Ha ha ha...Alez PiSim gul skacze,
    masakra...
    To sa ludzie calkowicie bez klasy :-))))
    Stopien upalantowienia PiS jest nebywale wrecz wysoki.
    Boze miej nas w opiece.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-09-05 08:12)
    Jakby ten Michał nie gadał takich głupot to bym GO nawet sypnął , bo lubię łysoli .
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-09-05 08:10)
    Nie frustrujcie mi Jarka...uwazam ze w nastepnych wyborach wszystkie partie powinny sie wycofac .
    ..a jaroslaw powinien byc jedynym kandydatem na premiera...moze wtedy wygra ta niedorajda
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-09-05 08:02)
    Wydaje mi się ,że w PO jest więcej komunistycznego ścierwa niż w SLD . Już jestem zdrów lekarz psychiatra wypisał mnie do domu .Pozdrawiam moich fanów .
  • ~PsL-owskiGWAŁCICIEL z Podkarpacia marsz. KaraPYTA
    (2014-09-05 07:55)
    C B A skontrolowało zamówienia informatyczne resortu z lat 2007-13. - Sprawdzaliśmy kilka kontraktów, m.in. projekt Centrum Świadczenia Usług Rejestrowych w Ministerstwie Sprawiedliwości - wyjaśnia Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA. - Teraz wszystko w rękach prokuratorów.

    Zawiadomienie CBA dotyczy b. dyrektora departamentu informatyzacji i rejestrów sądowych i jego podwładnego. Chodzi o niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień. - A jest coś na temat łapówek, korupcji? - pytam Pawła Wojtunika, szefa CBA. - Nawet być nie może. Kontrola jest jedynie podstawą rozpoczęcia śledztwa. Dopiero w jego trakcie takie wątki mogą być badane - odpowiada Wojtunik.

    W tym samym czasie co CBA szukałam odpowiedzi na pytanie, dlaczego ministerstwo nie ogłaszało przetargów na informatyzację sądów, tylko podpisało z wolnej ręki trzy umowy z Currendą: w listopadzie 2009 r. na ponad 18,9 mln zł, w lutym 2011 r. na 4,6 mln zł i trzecią, w lipcu 2012 r., na 10 mln zł.
    "Przychodzi CBA do komornika" (w internecie opublikowany pod tytułem "CBA bada zamówienia dla ministerstwa sprawiedliwości i sądów") o Currendzie - wydawnictwie książkowym, które przekształciło się w firmę tworzącą systemy informatyczne.

    Do 2009 r. sądy samodzielnie zaopatrywały się w programy IT. A gdy postanowiono ujednolicić system w całym kraju, okazało się, że 84 proc. sądów korzysta z programu SAWA autorstwa Currendy. Ale nie mają dostępu do kodów źródłowych, plików konfiguracyjnych ani dokumentacji systemów, czyli nie mogą go modyfikować.

    - Firma nigdy kodów nie udostępniała - tłumaczyli mi wtedy informatorzy komornicy. - Tak budowała swoją przewagę nad konkurencją. Ale ani sądy, ani ministerstwo tego od niej nie wymagały. A potem brak dostępu do kodów był koronnym argumentem ministerialnych urzędników, by to Currendzie zlecić integrację sądowych systemów informatycznych.

    Pisząc o zamówieniach w resorcie, badałam też powiązania urzędników ze spółką, Krajową Radą Komorniczą. Opisywałam, jak KRK budowała sieć powiązań w sądach i resorcie, by móc "lobbować" na rzecz jej Currendy. Na przykład przez wiele lat sędziowie i urzędnicy resortu zarabiali na płatnych szkoleniach dla komorników, uczestniczyli w egzaminach komorniczych, zarabiając nawet po 46 tys. zł za sesję. Wśród egzaminatorów była dyrektor departamentu zawodów prawniczych i dostępu do pomocy prawnej nadzorująca KRK.
    `
  • ~sgj
    (2014-09-05 07:50)
    Botoksowa Lady premierem to zła wiadomość dla Polski
  • ~Klex
    (2014-09-05 07:45)
    Kamiński po wyborach też dostał fatalną wiadomość- ludzie nie chceą go widzieć i słuchać
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-09-05 07:42)
    Tusk najlepszym byl premierem,
    a Kaczynski mniej niz zerem.
  • ~Don Portabello
    (2014-09-05 07:41)
    Gdyby tak wysciskac Kaminskiego z radosci to wyszloby z niego 100% wazeliny
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-09-05 07:41)
    Prezes kurdupel-pokurcz :
    Jarosław Kaczyński o kwalifikacjach Kopacz i Bieńkowskiej: "Nie chcę być nieuprzejmy wobec dam"
    Nie jest to ocena pozytywna, tak bym to określił - powiedział. Kiedy dziennikarze nadal dopytywali, jak ocenia kwalifikacje Bieńkowskiej
    ---
    ha ha ha...nieudacznik sie odezwal...)))
    Kaczyński, to prostak, ćwok, który nie ma zielonego pojęcia o podstawach ekonomi, matematyki, moralności, etyki..itd. Mały zawistny pierdoła..!

    Kobiety juz ocenily Prezesa dlatego ma kota i Hofmana a nie zone.
    Co robi Prezes gdy zaczynają się rozmowy o seksie?
    Odwraca kota ogonem...
  • ~marian
    (2014-09-05 07:27)
    A dla mnie właśnie odejście w siną dal tego, który zwał się premierem Polski jest najlepszą wiadomością - dla Jarosława Kaczyńskiego.