Operacja, jaką prowadziła SKW przeciwko... - tutaj muszę sprostować, bardzo za to przepraszam, bo ja wczoraj mówiłem o około 20 osobach. To jest ponad 40 osób spośród polityków dziennikarzy, publicystów, naukowców, którzy byli poddani tym działaniom, i nie trzy czy cztery instytucje publiczne, bo ja tam wymieniłem redakcje Telewizji Polskiej, Telewizji "Trwam", "Naszego Dziennika" - okazuje się, że znowu zaniżyłem te liczby, za co bardzo słuchaczy przepraszam - dochodzą jeszcze biura poselskie pana posła Dziedziczaka, pana posła Suskiego. To dużo szerszy podmiot, który był ustalony przez służby jako poddany analizom - mówił Antoni Macierewicz w TVP Info.

Reklama

Jak podkreślił, wśród inwigilowanych przez służby osób był były premier Jan Olszewski, politycy ówczesnej opozycji, a także dziennikarze, pracownicy Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, biur poselskich i kancelarii adwokackich.

Na pewno mogę powiedzieć, że działo się to w roku 2008, a daty, do którego momentu te działania były podejmowane, nie potrafię teraz przywołać - dodał szef MON.