Inaugurujemy sieć ekspercką ponieważ wierzymy, że prawo musi być tworzone dla ludzi. Nie da się stworzyć nowego ładu, nowego porządku bez obywateli, których to prawo i ten porządek ma dotyczyć - mówiła podczas piątkowej konferencji prasowej w Sejmie posłanka Nowoczesnej Monika Rosa.

Reklama

Członek zarządu Nowoczesnej Paweł Rabiej, który odpowiada m.in. za koordynowanie konsultacji społecznych poinformował, że powołanie sieci eksperckiej "Lepsza Polska", to naturalna konsekwencja strategii partii, która od samego początku była nakierowana, aby mieć bardzo bliski kontakt z obywatelami, bardzo bliski kontakt z ekspertami.

Jak dodał sieć ekspercka liczy obecnie 3,5 tys. osób. Tworzą ją eksperci, praktycy, osoby z doświadczeniem w wielu dziedzinach. Podzieliliśmy tę sieć tak, aby w każdym z 17 regionów Polski działali koordynatorzy regionalni, aby prowadzili konsultacje społeczne w regionach - podkreślił.

Obecnie najważniejszym zadaniem sieci eksperckiej jest konsultacja programu Nowoczesnej i praca nad jego pogłębieniem - dodał Rabiej.

Reklama

Polityk wyraził nadzieję, że pozwoli to Nowoczesnej stworzyć dobry, obywatelski, oparty na prawdziwej rozmowie z ludźmi program.

Nowy program ugrupowania pod hasłem "Nowoczesna Polska dla każdego" jest rozszerzeniem podstaw programowych, z którymi Nowoczesna szła do ubiegłorocznych wyborów. Program ten został podzielony na 14 bloków tematycznych dotyczących m.in. edukacji czy kwestii wolności gospodarczej.

Rabiej informował wcześniej PAP, że dokument jest "pewnego rodzaju draftem", który ma być obecnie konsultowany społecznie i ekspercko. Ostateczna wersja nowego programu Nowoczesnej - po konsultacjach eksperckich oraz społecznych - ma być gotowa pod koniec wakacji. Nasz plan zakłada, że na przełomie sierpnia i września finalny dokument programowy zostanie formalnie przyjęty przez radę krajową Nowoczesnej - mówił PAP Rabiej.

Reklama