Ogłaszam audyt, zrobię przetarg na audyt, będziemy ujawniać te wszystkie procesy reprywatyzacyjne - powiedziała prezydent Warszawy. Prezydent chce, by przetarg został ogłoszony jeszcze w tym tygodniu.

Reklama

Gronkiewicz-Waltz podkreśliła, że ofertę w sprawie przeprowadzenia audytu wyśle do najlepszych firm specjalizujących się w tego typu usługach. Mi naprawdę zależy, żeby to wszystko wyjaśnić, żeby ta niezależna firma audytorska to wyjaśniła - zaznaczyła prezydent stolicy.

Gronkiewicz-Waltz zapewniła również, że dołoży wszelkich starań, by odzyskać zwróconą w 2012 r. kontrowersyjnych okolicznościach działkę na stołecznym Placu Defilad (dawny jej adres to Chmielna 70). Miasto oddało nieruchomość w prywatne ręce - osób, które nabyły roszczenia od spadkobierców - mimo że wcześniej jej byłemu współwłaścicielowi, obywatelowi Danii, przyznano za nią odszkodowanie na podstawie umowy międzynarodowej.

Prezydent Warszawy zaznaczyła, że zwrot działki może "trochę potrwać", ponieważ miasto musi w tej sprawie wystąpić na drogę sądową.

Reklama

Gronkiewicz-Waltz powtórzyła, że obecna, trzecia już, kadencja na stanowisku prezydenta Warszawy będzie jej ostatnią.