"Większe środki na służbę zdrowia muszą być odpowiedzialnie policzone. Musimy patrzeć również na deficyt budżetowy"

| Aktualizacja:

Jesteśmy zdeterminowani, aby zwiększyć finansowanie służby zdrowia - powiedział we wtorek szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Podkreślił jednak, że zwiększenie nakładów na opiekę zdrowia musi być "odpowiedzialnie" policzone.

wróć do artykułu
  • ~TipTop
    (2017-10-23 17:24)
    Chodzą słuchy, że minister Morawiecki codziennie odzyskuje miliardy VATu. Powinno wystarczyć.
  • ~Jonn
    (2017-10-17 13:28)
    Ciemny i GŁUPI pis-LUDZIE...!!!... UWAŻAJCIE...!!!...Oby was Ci Lekarze Rezydenci nie POGONILI z Izb Przyjęć, bo dokończycie Żywota pod Płotem na Żoliborzu przed Willa KURDUPLOWATEGO na Ciele i Umyśle... To Lekarze Rezydenci praktycznie we wszystkich Szpitalach odwalają tą najczarniejszą "Robotę"... Gdzie ta pis-CIEMNOTA i pis-GŁUPOTA była jak ROZUM ROZDAWALI...???...
  • ~Jonn
    (2017-10-17 13:22)
    pis-pOSŁY...!!!... Wystarczy, że przestaniecie Sponsorowac Czarno-Sukienkową Mafie, a w szczególności Toruńskiego Belzebuba Tadzika, a KASIORKI wystarczy dla Lekarzy Rezydentów...
  • ~Chory pacjent.
    (2017-10-17 12:07)
    Rezydenci jeszcze się uczą leczyć, niczym się nie wykazali, dopiero co skończyli darmowe studia medyczne, a chcą zarabiać po 9 tys. zł. Zaraz, zaraz przez okres stażu trzeba spłacić dług społeczeństwu, a potem i tak wyjadą. Lekarz na zachodzie dobrze zarabia, ale studia medyczne są jednym z najdroższych kierunków. Ciekawe czy będą płacić za błędy lekarskie?
  • ~kisiek
    (2017-10-17 12:06)
    rezydent to taki "lekarz", który chce w krótkim czasie dorobić się rezydencji???
  • ~MISZA
    (2017-10-17 10:59)
    CZY ZNA KTOŚ BIEDNEGO LEKARZA?
  • ~maly.
    (2017-10-17 10:48)
    Zniesc konkordat i jeszcze zostanie
  • ~Madry
    (2017-10-17 10:27)
    To może by tak odpowiedzialnie zrezygnować z budowania centralnego portu lotniczego, z miesięcznic, z ekshumacji, z finansowania partii politycznych, ze finansowania tej agencji od stawiania kłamliwych bilboardów, z dotacji dla Rydzyka, z wycinania puszczy, z przetasowania w szkołach - to wtedy wystarczy na ochronę zdrowia.
  • ~Monachijski
    (2017-10-17 10:13)
    A przy podwyżkach w IPN to nie patrzyliście na deficyt ?
  • ~emerytka
    (2017-10-17 10:12)
    ci ludzie wykształcili się z pieniędzy podatników wiele polskich bardzo zdolnych dzieci chciałoby studiować medycynę ale to od dziesięcioleci dla wielu skromnych i niezamożnych dzieci było niemożliwe uważam że jeżeli ktoś z tych osób chce wyjechać z POLSKI niech wyjeżdża w krajach zachodnich trzeba się wykazać dużą wiedzą , wykupić polisę ubezpieczeniową i to jest główny powód do pozostania w Polsce.
  • ~prof./ i tak jest prawie wszedzie
    (2017-10-17 10:09)
    Nie wszyscy Doktorzy mieli studia darmowe, niektorzy placili barfzo slono, czasem calym dorobkiem rodziny. Sprawdzcie prosze w necie, chocby na Google. A zarabiaja po rowno. I tak jest wszedzie.
  • ~barachlo
    (2017-10-17 10:09)
    Tacy mlodzi a juz mysla o zarobkach jak ludzie z 40 -letnia praktyka.
  • ~sknera
    (2017-10-17 10:05)
    Jezus 40 dni głodował ......no i nie pomogło.....
  • ~Markiz
    (2017-10-17 09:59)
    DEFICYT ? PRZECIEŻ MORAWIECKI MÓWIŁEŚ ŻE JEST 10 MLD NADWYŻKI BUDŻETOWEJ ! KŁAMLIWA ZMIANA !
  • ~On
    (2017-10-17 09:54)
    A jak rozdawaliscie 500+, to nie mysleliscie o deficycie? Tez, prawda? Ale najwazniejsze bylo przekonac do siebie wyborcow, no i udalo sie! A teraz , to lekarze wam moga...... No moze za dwa lata, przed wyborami, moze wtedy bedziecie inaczej spiewac, wy Pis...
  • ~pacjent przeklęty
    (2017-10-17 09:46)
    Zabrać 500+ i dać rezydentom, w końcu wszystkie bachory są nasze, bedą się mniej wydzierać w galeriach i w szpitalach nie będą szczerzyć zębów na pacjentów
  • ~wojtek
    (2017-10-17 09:43)
    "Jesteśmy zdeterminowani, aby zwiększyć finansowanie służby zdrowia" A za komuny też byliśmy zdeterminowani żeby dojść do komunizmu. Dochodziliśmy, dochodziliśmy, od 5-latki do 5-latki i jak już byliśmy blisko, tak blisko jak prezes jest blisko prawdy, to wszystko się posypało.
  • ~?
    (2017-10-17 09:42)
    A mnie się coś wydaje że państwo rezydenci najzwyczajniej chcieliby tego, co widzą u swoich zwierzchników - willi za miastem, dobrego auta, splendoru itd. Tyle tylko że chcieliby już, teraz, natychmiast, a nie po latach pracy dla pacjentów. Przecież skończyli darmowe studia, więc się należy prawda...?
  • ~Pytanko
    (2017-10-17 09:42)
    Sluzba zdrowia jest w stanie wchlonac i 20% pkb,ale czy zmienia stosunek do pacjenta?
  • ~Qer
    (2017-10-17 09:38)
    Jakos przy 500 plus deficyt mają w dudzie...