Czy będą zmiany w ustawie dezubekizacyjnej? Senacka komisja za dalszymi pracami

Senacka komisja praw człowieka, praworządności i petycji opowiedziała się za dalszymi pracami nad petycją byłego żołnierza Wojskowej Służby Wewnętrznej, który domaga się podjęcia inicjatywy ustawodawczej w sprawie zmian w tzw. ustawie dezubekizacyjnej.

wróć do artykułu
  • ~~Marzena
    (2019-05-09 00:33)
    Co to za kraj,że ludziom odbiera się emerytury,w ten sposób z każdym tak będzie można zrobić,a gdzie prawa nabyte !!! Niech ukarzą ,ale takich co naprawdę dopuścili się jakiegoś przestępstwa,a nie okradać wszystkich i pakować do jednego worka !!! PiS-owi brakuje kasy na rozdawnictwo ~,między sobą, i na nierobów !!!
  • ~HAŃBA
    (2019-05-08 19:53)
    SPRAWY SKIEROWANE DO SĄDÓW ZOSTAŁY WSTRZYMANE AŻ WYPOWIE SIĘ TK CZY NARUSZONA ZOSTAŁA KONSTYTUCJA I DO TEGO CZASU NIC NIE MOŻNA ZROBIĆ. W TYM CZASIE OD ZAGRABIENIA EMERYTUR, NAUCZYCIELOM, STRAŻAKOM, POGRANICZNIKOM, LEKARZOM I TAK DALEJ BO PRACOWALI W SWOICH ZAWODACH W MSWIA ZMARŁO JUŻ KILKASET OSÓB.
  • ~byłem Polakiem
    (2019-05-08 20:23)
    To szopka dzieląca byłych pracowników służb specjalnych. Wielu funkcjonariuszy represjonowanych ekonomicznie i w sferze moralnej jeszcze za tuska, nie miało możliwości kontynuować odwołań do najwyższych władz sądowych i Strasburga. Byli osamotnieni, porzuceni i zdradzeni przez kierownictwo resortu które podtarło sobie tyłek najniższym ifumkcjoanriuszami i schowało sie w zbiorach zastrzeżonych. Tusk i Kacyzński doskonale o ty w przekręcie wiedzieli. Wszystkim im chodziło o znalezienei kozła ofiarnego i o wydanie go tłumowi. To był sposób na oczyszczenie wysokiej komuny i wysokiej ubecji. Kacozr Donald , czasami jako twBAlbina faktycznei chronili rzadzacych PRL-em. I nic sie nie zmeiniło. Zapłącili zwykli funkcjoanriusze za Poslkę Ludową. Ich okradziono i ich wyrzucono z narodu.
  • ~ sierż.Bwana Kubwa
    (2019-05-09 09:25)
    Wicedyrektor Biura Kadr, Szkolenia i Organizacji w MSWiA Patryk Paderewski zwracał uwagę, że osoby, które czują się poszkodowane, mają zagwarantowaną możliwość odwołania powołując się m.in. na dokumenty Instytutu Pamięci Narodowej i mogą uzyskać nową decyzję ws. świadczeń. Hipokryta, niedouczony czy zwykły oszust? A Państwo polskie toleruje idiotów czy oszustów na ministerialnych stołkach?
  • ~sympatyk
    (2019-05-09 08:28)
    Pis iorom jak leci w przyszłości zabrać wszystkie przywileje, pozbawić majątków. W pierwszym rzędzie tobie DON.
  • ~POtoPOwiczow . N
    (2019-05-08 14:25)
    POlszewizm rozliczyć i za POsadzić gdzie ich miejsce jak niszczyli LUDZI wPOLSCE i ją złodziejsko DEMONTOWALI jak Tuuskussow o pracach w każdej dziedzinie on był bardzo zadowolony jak ROBOTNIKI ROBILI na CZARNO za GROSZE
  • ~don
    (2019-05-09 05:28)
    PIS dobrze robi ubeków trzeba piętnować.
  • ~bbbb
    (2019-05-14 09:58)
    O ile jestem w stanie zrozumieć obniżenie emerytury tym, którzy czynnie krzywdzili ludzi w tzw. aparacie ucisku, to nie mam pojęcia czego haniebnego dopuściła się np. sekretarka w paszportach. I o ile jestem w stanie zrozumieć, że obniża się emeryturę za ten okres, to nie jestem w stanie pojąć dlaczego zabiera się emeryturę za służbę po transformacji. Czy w policji też byli bandytami? Jeżeli tak to ukarać przykładnie. Jestem pewien, że gdyby ci policjanci, którym zabrano emerytury wiedzieli o tym to żaden nie kontynuowałby służby w policji i wtedy nie mieliby zabranej emerytury, która mogłaby być wyższa od tej, którą im pozostawiono.
  • ~aska
    (2019-05-31 14:13)
    TA SPRAWE TRZEBA ROZPACZC ODNOWA POKRZYWDZONO LUDZI A OPRAWCY POLITYCZNI NIEWINI,, JESZCZE WYSLANO ICH DO PARLAMETU ,, TO SZOK
  • ~Zbigniew Drozd
    (2019-05-25 07:43)
    Prawdziwym autorem tej haniebnej ustawy jest IPN i to przez działania tej organizacji drastycznie obniżono emerytury także milicjantom z Wydziałów Łączności będącym w służbie na etatach MO
  • ~łi pipul
    (2019-05-09 22:49)
    wśród ss-manów też z pewnością było wielu wspaniałych żołnierzy, czy ktoś dzisiaj walczy o emerytury dla nich? nie, więc dlaczego są tacy, którzy bronią ubeków? jedni i drudzy służyli totalitarnej dyktaturze
  • ~Polak uciekinier przed sb
    (2019-05-10 04:13)
    oni odebrali juz swoje przywileje. Im nie chodzi o 100 zl, lecz o 10 000.. Takie wszy jak CIMOSZEWSKI I CZARZASTY. >T i ta q, rw a Siwiec , towarzysz pijatyk Kwacha, zdradzil Polske-dsiedzialkadencje nic nie robiac. Nauczcie ich rozumu, jak ich spotkacie.