Kim jest wyborca Prawa i Sprawiedliwości? "Wyższy poziom neurotyczności" [PORTRET WYBORCY PiS]

"Mają tendencję do zamartwiania się i doświadczania niezbyt przyjaznych uczuć wobec innych. To zachowania podszyte lękiem, co z kolei komponuje się ze wspomnianą już niepewnością w codziennym życiu. Z przeprowadzonych przeze mnie badań wynikało, że poziom neurotyczności jest dwukrotnie wyższy niż w innych głównych elektoratach, jak PO czy PSL" - mówi politolog, prof. Ewa Marciniak.

wróć do artykułu
  • ~II szkop
    (2019-08-05 07:18)
    paniusia profesorka, tak na powaznie, czy jaja sobie robi
  • ~eat
    (2019-08-05 07:20)
    No to będziemy mieli za chwilę putinadę w Polsce. Gen naczelnika już jest w ludziskach. Telewizja zawsze mówiąca prawdę ... jest. Kościół zawsze niewinny acz bogaty... jest. Nieustępliwa i niezależna prokuratura...jest. BRAWO!! Zobaczymy jak tam dzisiaj trole dopiszą, ci są zawsze hehehehe
  • ~anty_błazen
    (2019-08-05 07:20)
    Co to za badania? Krwi? Moczu? Opinii publicznej?
  • ~Dociekliwy
    (2019-08-05 07:24)
    Widać, że autorka dalej jest w głębokiej traumie z powodu odsunięcia PO od władzy. Nie przyjmuje rzeczywistości. Kto tu przejawia skłonności neurotyczne ?
  • ~W
    (2019-08-05 07:25)
    Nowy poniedzialek - nowy atak der Dziennik I kobiety ktora mianuje sie politologiem. Z jej badan jasno wynika ze studia skonczyla na kursach PZPR lub zaocznie w Berlinie lub Moskwie. Z tego belkotu trudno cokolwiek zrozumiec za wyjatkiem tego ze jest to atak na zdecydowanie wieksza czesc Polakow.
  • ~antylewus
    (2019-08-05 07:27)
    Tak czy siak zgarną z pewnością grubo ponad 50% miejsc w parlamencie, a PO nich długo, długo nic!
  • ~jakub
    (2019-08-05 07:32)
    miszkajac na wsi i rozmawjajac z ludzmi ito co pani profesor mowi starszy elektorat glosuje tak jak ksiadz mowi w kosciele ale rozmawjajac nie wiedza co to jest pkb ile senat i sejm licza i czym sie zajmuje i to wykoszystuja partie
  • ~Heniek
    (2019-08-05 07:34)
    Wyborca PISu jest Polakiem kochającym swój narod.
  • ~a-go
    (2019-08-05 07:35)
    Prawda boli? Kapuściński nazwał to chołotą
  • ~nieskundlony
    (2019-08-05 07:39)
    Wymienione cechy wyborcy PiS wg.mojej oceny są b.pozytywne,ja bylem ,jestem i będę ich zwolennikiem.
  • ~Karol173
    (2019-08-05 07:41)
    Co złego w tym, że człowieka szuka stabilizacji w życiu? Wtedy może skupić się na rodzinie i prawdziwym życiu. Model POwski to oszustwo, rozpychanie lokciami, podkladanie **** i wyscig szczurow, wtedy, to jest demokratycznie..
  • ~ha
    (2019-08-05 07:58)
    wyborca pisu to raczej ludzie nieodpowiedzialni ,i nieobliczalni reszta sama się nasuwa w myślach ale nie będę pisać
  • ~Fedor
    (2019-08-05 08:02)
    "Dżętelmenowi" Janowi ze Szczecina pod rozwagę (o ile jest do niej zdolny): " Kolejną cechą jest niski poziom ugodowości. Bo jeśli ugodowość rozumiemy jako unikanie konfliktów, chęć współpracy i budowania kompromisów, to tych wartości nie ma tu za wiele". Ta trafna diagnoza chyba jednak dotyczy takich jak ów uprzejmy inaczej szczecinianin.
  • ~ocena z Bieszczad
    (2019-08-05 08:02)
    czyli PiS = PZPR ? komunizm z ludzką twarzą - tak było PiS z ludzką twarzą - tak jest
  • ~ministrant z katedry
    (2019-08-05 08:03)
    Dodałbym jeszcze jedną cechę jaką mają to wrogość do innych ,którzy myślą inaczej . Wrogiem jest każdy kto nie uznaje świętości Kaczyńskiego . A jego Światobliwość Jarosław podgrzewa ten nastrój tworząc państwo Talibanu Toruńskiego .
  • ~wyborca PO Jakub B.
    (2019-08-05 08:04)
    My, wyborcy PO, zlikwidujemy po wygranych wyborach parlamentarnych 500+i emeryture od 65 roku zycia. Emerytura bedzie przyslugiwac mezczyzna od 70 roku zycia, kobietom od 67 roku zycia. Tylko w taki sposob Polska stanie sie bogata i miodem plynaca ! POLAND FIRST jest naszym motto !
  • ~POsłusznyszwab
    (2019-08-05 08:10)
    Jeśli profesorka Marciniak prowadzi gabinet , większość jej pacjentów chyba ląduje w Toszku lub Tworkach. Po przeczytaniu opinii pani Ewy nie trudno zgadnąć z jakiej opcji POlitycznej się wywodzi. Kiedy zdobędzie następny tytuł naukowy pewnie pokusi się o charakterystykę wszystkich elektoratów polskiej sceny POlitycznej,a wtedy okaże się że jest kompetentna i obiektywna . Czekamy na jej wypociny z utęsknieniem.
  • ~Fedor
    (2019-08-05 08:13)
    ~~a-go - Po pierwsze, szlachcic (arystokrata?) powinien czasem zajrzeć do słownika języka, w którym formułuje swoje "subtelne" komentarze. A Kapuściński wysługiwał się w Angoli i nie tylko tam sowieckiej i kubańskiej uzbrojonej po zęby komunistycznej HOŁOCIE, więc autorytetem jest raczej średnim ;)
  • ~Fedor
    (2019-08-05 08:18)
    ~~a-go: Po pierwsze, człowiek szlachetnie urodzony powinien czasem zajrzeć do słownika języka, w którym formułuje swoje "subtelne" komentarze. Po drugie, Kapuściński w Angoli i nie tylko tam wysługiwał się sowieckiej i kubańskiej uzbrojonej po zęby komunistycznej hołocie, więc autorytetem jest raczej średnim;)
  • ~Pół-panek
    (2019-08-05 08:23)
    KTO Jej dał tytuł Profesora??????????????? OT Idiotka która jątrzy nienawiściom.

Może zainteresować Cię też: