Kaczyński o płacy minimalnej: Nie spodziewałem się takich fake newsów, bezczelność

| Aktualizacja:

To, co robimy jest w interesie milionów pracowników, przedsiębiorców, jest w interesie polskiej gospodarki - oświadczył w radiowej Jedynce Jarosław Kaczyński. Prezes banku narodowego przedstawił mi pierwsze szacunki, czy wpłynie to źle na gospodarkę. Nic z tych rzeczy - powiedział lider PiS o planowanym podniesieniu płacy minimalnej. 

wróć do artykułu
  • ~Alexander
    (2019-09-11 08:57)
    Dlaczego nie chcemy poczekać np.rok, jakie będą reakcję rynku na podniesienie płacy minimalnej, tylko od razu wulgarny hejt na PIS i Prezesa.
  • ~nerol
    (2019-09-11 09:06)
    widać Polacy lobią żyć jak dziady?,dawali 500 banki płakały dziś do gospodarki chcą wpompować po 4000 tys zł,dalej źle,ludzie to kasa do zabrania chcecie zachodu i standardu to będzie...
  • ~Look
    (2019-09-13 09:55)
    Panie prezesie, Wszechmogacy Jaroslawie, kto czym wojuje id tego ginie, no nie? Wiec kazdy zabiera, to co zasieje, siejesz chwasty, zbierasz chwasty!
  • ~?????????????????
    (2019-09-11 14:49)
    Ile ma kosztować chleb zrobiony w piekarni, w której pracownikom trzeba zapłacić minimum 4 tys. zł? 20 zł...? A może chodzi o to żeby chleba nie opłacało się robić w Polsce...???????????
  • ~tym
    (2019-09-12 08:03)
    bezzenstwo prowadzi jednak do niesamowitych stanow samounicestwienia poprzez zlosliwosc,chamstwa,nienawisci i innych takich "cnot".przyklady-jarek,krystynka i oczywiscie jedraszek,michalik,hosser.niech wam Bog bedzie milosierny
  • ~buc
    (2019-09-12 07:56)
    obiecane place na horyzoncie-im blizej tym dalej.podwyzki cen,i tojakie podwyzki juz teraz.a to przed wyborami,co bedzie po wyborach
  • ~Polak
    (2019-09-11 14:19)
    Pensja minimalna wyniesie 4000 PLN, a bochenek chleba można będzie kupić już za 40 PLN.
  • ~Hajmdal
    (2019-09-11 15:09)
    Prezes NBP zrobiłby konusowi nawet publicznie laskę więc jak może kwestionować słowa prezesa? Gdyby powołał się na jakiekolwiek niezależne źródło można by pomyśleć, że coś w tym jest ale odwołanie się do Glapińskiego?? Żenada!!
  • ~Wera
    (2019-09-12 06:05)
    Sektor prywatny głosował na partię PiS .więc o co chodzi ? Myśleliście że. Prezes i premier Wam da to co obiecywali ? Każdy logicznie myślący człowiek przedsiębiorca i prywaciarz powinien się domyślec że obietnice wyborcze PiSu uderzą po ich kieszeniach .Aby komuś coš. dać siedzi w domu lub pracuje dac i podwyższyc płace trzeba drugim zabrac i.nie möwiąc o sprawdzaniu firm przez urzędy . kilka razy w roku
  • ~precz z bolszewią prawicową
    (2019-09-11 16:49)
    Co ten gad gada? Chyba w interesie cwaniaków przy władzy i rodów solidarnościowo-stalinowskich budowniczych PRL i II RP. Ładnie nazywa skok inflacyjny w celu zrabowania ludzkich oszczędności podwyżką płacy minimalnej. Na dodatek przedsiębiorca zmuszony do zwiększenia pensji pracowniczych nie podniesie cen swoich wyrobów. Wzrost pensji nie spowoduje wzrostu skłądk izus. Tacy jak Kaczyńskii, będący u władzy, zrezygnują za dojenia z zus, zrezygnują wyciskania z narodu ile się da. Już po ich "rezygnacji" z finasowania ich partii z budżetu państwa to widać. To ci dopiero gwarancja dogodzenia Polakom. Cztery lata dogadzali, my w nędzy z widmem bezdomności, a oni wypchani pieniąchami i luksusem.
  • ~krystek
    (2019-09-11 09:01)
    to jest szacunek do ludzi ktorzy ciezko pracuja a tu widac walke aby obywatele nie mogli wyrownac stopy zyciowej bo im nie podoba sie ze ludzie pracy fizycznej nie moga byc godnie wynagrdzeni bo przyzwyczaili sie to ponizania tejklasy robotniczej aby oni pracowali na elity a nie zyli na takim samym poziomie te wypowiedzi sa haniebne a przedsiebiorcy nie zbankrutuja bo bedzie wieksza mobilizacja do produkcji kontraktow do zawierania i wszyscy beda mieli zyski atu trzeba byc optymista anie pesymistom
  • ~tor
    (2019-09-11 09:28)
    Panowie Pracodawcy Do szkoły do szkoły znajomości aby robic biznes już nie wystarczają Rachunek jest prosty 70-80% wydajności powinno skutkować taką samą dysproporcją w zarobkach miedzy nami a np Niemcami czy Anglią . Tam bedzie to a styczniu 9,19 euro czyli u nas powinno to być ok 6,5 euro A wy sku.............. y ciągle płaczecie i ciągle wam za dużo i za dużo Skąd w takim razie te MILIONY na kontach ?
  • ~kolano
    (2019-09-11 15:09)
    Tak , tak pracowac za darmo ,dla PO,, tego wam zycze UBeckie psy na tym forum atakujace prezesa, i podajace fake newsy
  • ~donek
    (2019-09-11 14:41)
    ciezko sie pogodzic oszustom ze dalej nie moga gnebic polakow na smieciowkach penedzy nie bylo i nie bedzie
  • ~viktoria
    (2019-09-11 14:38)
    rzad prawa i sprawiedliwosci to wybitni polacy z panem premierem na czele
  • ~jarek
    (2019-09-11 14:45)
    Baśnie z mchu i paproci.
  • ~Ojciec Milosierdzia
    (2019-09-13 03:45)
    Wypatrzona Zakala Narodu Polskiego
  • ~rychu
    (2019-09-13 22:47)
    Jarek nauczyl sie nowego slowka, a raczej wyrazenia - fake news ??!!!!!!!! cieszy sie i powtarza je przy kazdej okazji !!!! ciekawe co sie stanie kiedy mu powiedza co to znaczy !!!!
  • ~kalix
    (2019-09-11 17:45)
    Rozwój minimalnej jest bardzo ważny i dobrze, że PiS nie zważa na nieprzychylne komentarze.
  • ~stara prawda
    (2019-09-11 18:10)
    Nic dziwnego. Ci którzy nie mają nic do powiedzenia najgłośniej krzyczą dlatego PO wszędzie pełno.

Może zainteresować Cię też: