Decyzja zapadła przez aklamację podczas drugiej, jawnej części obrad Rady Krajowej. Wcześniej podobną decyzję rekomendowano podczas zamkniętej części.

Małgorzata Kidawa-Błońska, która jest również kandydatką Platformy Obywatelskiej na prezydenta, jest obecna podczas sobotnich obrad Rady Krajowej Nowoczesnej.

Reklama

To nie są decyzje symboliczne, to są wybory fundamentalne i my musimy te wybory wygrać – powiedział podczas obrad przewodniczący Nowoczesnej Adam Szłapka. - Wierzę w zwycięstwo sił demokratycznych w tych wyborach prezydenckich – dodał.

Nowoczesna – chcę, aby tak mówiono o Polsce – powiedziała kandydatka, zwracając się w swoim wystąpieniu o poparcie. Podkreślała, że z Nowoczesną łączy ją bardzo wiele.

Czas zmienić polska politykę. Jest jeden warunek, polską politykę trzeba przewietrzyć, aby wszystko stanęło na swoim miejscu. I ja to zrobię – powiedziała. - Polityka to ma być profesjonalna służba, a nie tylko walka kogutów – mówiła.

Kidawa-Błońska przekonywała, że "prezydent nie może być dodatkiem do partii prezesa" oraz że "prezydent musi być odważny i niezależny". - Właśnie dlatego prezydentem nie może być dalej Andrzej Duda – powiedziała kandydatka.

Kidawa-Błońska i Szłapka podpisali też wspólnie przyjęty przez rady krajowe "Kontrakt dla nowoczesnej Polski".