W czwartek wieczorem na Twitterze Kancelarii Prezydenta opublikowano zdjęcia małżonki prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy, które zostały wykonane podczas lekcji języka niemieckiego. "Pierwsza Dama wspiera #AkcjaEdukacja, czyli szkołę online, prowadząc wirtualne lekcje języka niemieckiego" – podano we wpisie.

Reklama

Pierwsza dama już w połowie marca zachęcała do nauki online. "Mimo wszelkich trudności powinniśmy wspólnie zadbać o to, by dzieci i młodzież miały możliwość nauki także w warunkach domowych. Dlatego ruszyła #AkcjaEdukacja, czyli szkoła online. Serdecznie zapraszam wszystkich i bardzo zachęcam, by skorzystać z tej formy edukacji. My rodzice i nauczyciele zróbmy wszystko, by nasze dzieci i uczniowie jak najlepiej wykorzystali ten czas" – mówiła w opublikowanym wówczas krótkim nagraniu.

Do "Akcji E-dukacji" można dołączyć, wchodząc na stronę www.gov.pl/zdalnelekcje. Uczniowie i nauczyciele mogą tam znaleźć materiały dla poszczególnych klas i przedmiotów, pomocne w realizowaniu nauki. Platforma została przygotowana przez Zespół GovTech Polska we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji oraz Naukową Akademicką Siecią Komputerową.