Hołownia ostro o usterce

Mam nadzieję, że minister Michał Dworczyk zakomunikuje na konferencji, że podaje się do dymisji - powiedział Szymon Hołownia.

Reklama

W innych krajach za taki chaos w szczepieniach podałby się do dymisji cały rząd - dodał.

Jak długo będziemy to jeszcze znosić? Dzisiaj rząd pokazał jak nie ma honoru i nie dba o naszą godność. Nie wyobrażam sobie większej kompromitacji - ocenił polityk.

Reklama

Ratowany musi ufać temu, który go ratuje, wiem to, bo sam kiedyś pracowałem w ratownictwie. Rząd nie potrafi zatroszczyć się o nasze zdrowie. Powinien przestać kłamać - mówił.

Hołownia ocenił, że "to najgorszy prezent na święta, który mogliśmy dostać. Mam nadzieję, że dni temu rządu są policzone"

Polityk ostro ocenił postawę premiera.

Premier Morawiecki powinien przestać wreszcie kłamać na temat tego jak wspaniale radzimy sobie na tle świata i jak wyprzedzamy wszystkich innych. Mam nadzieję, że ludzie zapamiętają mu to, co dzisiaj mówi - powiedział.

Ten rząd jest usterką w systemie, to fatal error, jak najszybciej trzeba go zresetować - dodał.

Reklama

Ile będziemy dawać im jeszcze szans? Będziemy czekać rok, dwa lata? Nasze życie i zdrowie jest realnie zagrożone. Trzeba im tę władzę odebrać natychmiast, aby móc ratować życie naszych obywateli - grzmiał Hołownia.

Nie wiem, czy wprowadzą godzinę policyjną czy zakaz przemieszczania się, dzisiaj mówią jedno, jutro robią drugie. Procedury powinny być przewidywalne i z pewnym wyprzedzeniem oraz konieczne jest wprowadzenie stanu klęski żywiołowej - dodał.