Według sondażu chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 38 proc. respondentów, co oznacza wzrost o 2 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim badaniem – informuje wPolityce.pl.

Spadek KO, wzrost Konfederacji

"Na Koalicję Obywatelską chce głosować 24 proc. badanych, co oznacza spadek o 1 punkt. Na trzecim miejscu Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem na poziomie 13 proc., a więc bez zmian w porównaniu z badaniem zeszłotygodniowym" – informuje portal.

Reklama

"Na Konfederację wskazało 12 proc. respondentów, o 1 punkt więcej niż poprzednio. Z kolei Lewica traci 1 punkt; obecnie ugrupowanie to cieszy się poparciem 7 proc. badanych. Na Polskie Stronnictwo Ludowe wskazało 2 proc. badanych – spadek o 1 punkt. Bez zmian poparcie dla Kukiz'15 – 2 proc. 1 procent respondentów wskazało na Porozumienie Jarosława Gowina, co oznacza spadek o 1 punkt" – czytamy w komunikacie z badań.

Frekwencja?

Reklama

Według wPolityce.pl wciąż spada deklarowana frekwencja. Obecnie wynosi 51 proc. – o 2 punkty mniej niż poprzednio.

Portal podaje, że badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem płci, wieku i wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1069 osób, od 31 do 2 stycznia 2021 r.