Znana niemiecka feministka Alice Schwarzer w niedzielę wieczorem w programie telewizji BILD podkreśliła, że "do tej pory mieliśmy pokój". Obecnie mamy do czynienia z bardzo realną groźbą wojny jądrowej. Musimy to bardzo dokładnie rozważyć!.

Reklama

Szef komisji spraw europejskich w Bundestagu Anton Hofreiter, który także był gościem programu, zareagował oburzeniem: Kto miał pokój? W regionach Ukrainy ludzie nie mieli pokoju. Podkreślił, że "najwyższy czas, abyśmy odłożyli na bok naszą arogancję i uwierzyli ludziom, których to bezpośrednio dotyczy".

Z tego, co wiem, wynika, że Ukraińcy zaproponowali Putinowi bardzo daleko idące kompromisy. Tylko Putin nie zgodził się na żaden kompromis. Żąda całkowitego zniszczenia Ukrainy, całkowitej kapitulacji - powiedział Hofreiter.

List elit ws. dostaw broni na Ukrainę

Alice Schwarzer i inni przedstawiciele niemieckich elit - w sumie 28 osób - opublikowali w piątek list otwarty do kanclerza Scholza, w którym m.in. "wyrażają nadzieję", że niemiecki rząd "nie będzie bezpośrednio ani pośrednio dostarczać Ukrainie cięższej broni".

Do poniedziałku rano list został podpisany cyfrowo przez około 140 000 osób - informuje dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".