W wywiadzie dla programu "Gość Wydarzeń", prezydent Andrzej Duda określił Donalda Tuska jako "dobrego rozmówcy i kompetentnego polityka, z wielkim doświadczeniem".

Reklama

Reakcja Piotra Müllera

Piotr Müller przyznał, że ma odmienne zdanie na temat działalności lidera Platformy Obywatelskiej i był zaskoczony serią komplementów, które wypowiedział prezydent Duda.

Nie wiem w jakim kontekście to było powiedziane. Mam delikatnie mówiąc, bardziej krytyczne podejście do Donalda Tuska, choć oczywiście, kompetencji politycznych rozumianych jako rozgrywającego politycznego odmówić mu nie można - mówił w "Polsat News".

Reklama

Tak, zdziwiły mnie (komplementy - red.). Być może to jest pewnego rodzaju sygnał w kierunku Donalda Tuska, żeby w sprawach międzynarodowych z głową państwa współpracował. Może to jest cel tych słów, po prostu - dodał.

Reklama

Zamknięte posiedzenie Sejmu

Podczas rozmowy w "Polsat News" poruszono również temat informacji przekazanej przez wicemarszałka Sejmu Krzysztofa Bosaka. Jeden z liderów Konfederacji poinformował, że w marcu odbędzie się zamknięte posiedzenie Sejmu, na którym podjęte mają być tematy dotyczące bezpieczeństwa i obronności Polski.

Zdaniem Piotra Müllera, taka inicjatywa jest dobrym pomysłem.

Dobrze byłoby, gdyby parlament dowiedział się o szczegółach. My też robiliśmy spotkania, w Kancelarii Premiera, z opozycją. Były też spotkania w BBN. Uważam, że taka formuła komunikacji, w takich sytuacjach jest trafna - podsumował.