Protest rolników organizowany 10 maja ma się rozpocząć o godzinie 12:00 na Placu Zamkowym. Demonstrację organizują wspólnie związkowcy z NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" oraz NSZZ "Solidarność". W manifestacji ma uczestniczyć ponad 200 tys. osób.

Reklama

Uciekający złodziej krzyczy łapać złodzieja

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wydał oświadczenie dotyczące Zielonego Ładu. W jego ocenie jest to szaleństwo klimatyczne. To, co w tej chwili, nie tyle robi, co wyprawia Donald Tusk, to jest po prostu stosowanie starej metody. Uciekający złodziej krzyczy łapać złodzieja - powiedział w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dodał że Zielony Ład jest jest m.in. dziełem Platformy Obywatelskiej.

PiS przeciwko Zielonemu Ładowi

Kaczyński podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość jest jednoznacznie przeciwko Zielonemu Ładowi. Dodał, że Prawo i Sprawiedliwość weźmie udział w dzisiejszym marszu jako grupa zwykłych obywateli. To główne hasło: "Precz z Zielonym Ładem", to jest także nasze hasło - powiedział Kaczyński. "Po prostu, Zielony Ład zarówno rozumiany węziej - bo wtedy jest on po prostu skierowany przeciw rolnictwu - jak i szerzej - wtedy jest skierowany przeciwko wszystkim (…). Zielony Ład ma służyć temu (…) żeby takie kraje jak Polska, które goniły dotąd (…) zachodnie kraje Unii Europejskiej przestały gonić, zaczęły się cofać" - powiedział prezes PiS. Dodał, że Prawo i Sprawiedliwość zrobi wszystko, żeby tak się nie stało, a ich dzisiejszy udział w marszu jest wynikiem determinacji. Wspomniał także, że PiS miało zaplanowany swój marsz, ale doszli do wniosku, że przyłączą się do dzisiejszego. Zaznaczył, że nie PiSowi nie zależy na reklamowaniu partii podczas marszu. Bierzemy w tym udział bez naszych sztandarów, bez naszych przemówień, po prostu jako obywatele - dodał.

Protest rolników pod hasłem "Precz z Zielonym Ładem" organizują NSZZ "Solidarność" oraz NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność".