Jak poinformowała PAH w poniedziałek PAP, 925 milionów ludzi na kuli ziemskiej cierpi z powodu głodu. Oznacza to, że co 7 mieszkaniec ziemi nie ma dostępu do takiej ilości pożywienia, aby zaspokoić głód. 98 proc. ludzi cierpiących z powodu głodu żyje w krajach rozwijających się.

Reklama

Każdego roku na świecie umiera 10,9 mln dzieci poniżej 5. roku życia. Głód i choroby wywołane niedożywieniem stanowią 60 proc. tych przypadków.

Jak podkreśla PAH, problemem jest tzw. chroniczny głód, czyli syndrom permanentnego niedożywienia. Prawie dwie trzecie ze światowej populacji niedożywionych mieszka w Chinach, Indiach, Indonezji, Etiopii, Kongo, Pakistanie i Bangladeszu. Najwięcej ludzi niedożywionych mieszka w Azji; aż 578 mln, u których dzienna dawka kalorii jest mniejsza niż 1800.

Celem kampanii "Świat bez głodu" jest przeciwdziałanie niedożywieniu dzieci w krajach Afryki Wschodniej: Sudanie, Kenii, Somalii i Erytrei. Zebrane środki zostaną przeznaczone na dożywianie dzieci, kobiet w ciąży i matek karmiących. Kampania rozpoczyna się w tym tygodniu, PAH nie precyzuje jak długo potrwa. Pieniądze można wpłacać na konto: BPH 33 1060 0076 0000 3310 0017 8605.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (FAO) w stanie Jonglei w Południowym Sudanie, gdzie pracują wolontariusze PAH, aż 30 proc. populacji jest chronicznie niedożywiona i wymaga natychmiastowej pomocy żywieniowej.. Polska Akcja Humanitarna podkreśla, że by zapewnić dzienne wyżywienie jednemu dziecku w Afryce, wystarczy przekazać 1 zł na ten cel.

Reklama