W Dniu Wszystkich Świętych złożono wieńce na terenie dawnego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego Sachsenhausen pod celą śmierci generała Stefana "Grota" Roweckiego, w obozach Ravensbrueck i Grossbeeren, a także na mogiłach polskich żołnierzy, jeńców i robotników przymusowych, które znajdują się na cmentarzach w niemal w każdej większej miejscowości Niemiec.
Znicze zapłonęły na Cmentarzu Wschodnim w Lipsku pod odsłoniętym w zeszłym roku pomnikiem upamiętniającym blisko 500 polskich ofiar II wojny światowej, głównie robotników przymusowych. Uczczono również pamięć Polaków, zamordowanych w obozie koncentracyjnym w Dachau na terenie Bawarii. Obóz był miejscem kaźni m.in. polskich działaczy politycznych i samorządowych oraz 1773 księży polskich.
Także w wielu innych niemieckich miastach, gdzie znajdują się miejsca pamięci i groby Polaków, pojawiły się w niedzielę znicze i kwiaty.
Dzień Wszystkich Świętych jest normalnym dniem pracy w większości niemieckich krajów związkowych. Jedynie na południu, w regionach zamieszkanych w większości przez katolików jest to dzień wolny od pracy. Protestanci czczą pamięć zmarłych w ostatnią niedzielę przed rozpoczęciem adwentu.