Ambasador Rosji: Po co Rosja miałaby napadać na Polskę? Jaki to miałoby sens?

| Aktualizacja:

Jeśli w Polsce dano by sobie spokój z teoriami spiskowymi w związku z katastrofą smoleńską, wrak dawno byłby już w Polsce - powiedział w wywiadzie dla Onetu ambasador Rosji Siergiej Andriejew. Zaznaczył także, że NATO nie powinno obawiać się Rosji.

wróć do artykułu
  • ~Lechitarum
    (2019-08-07 09:23)
    Komu może zależeć na sile i dobrobycie Słowian? Którym Sasom, Niemcom czy Anglosasom? A może jakimś globalistom którejś religii? A może Chinom? Tylko Słowianie mogą zadbać o dobrostan narodów Sławii. Skłóceni tego nie zrobią. Rosja sama może sobie jakoś poradzi, ma siłę i niepodległość. Jakoś, na pewno dużo słabiej niż przy dobrej współpracy z resztą Sławii. Ukraina ma tylko niepodległość. Polska nie ma nawet tego, zrzekłszy się na rzecz Unii Europejskiej, w której robi za kondominium. Mniejsze narody Sławii liczą się jeszcze mniej. Współpraca uczciwa międzysłowiańska wzmocniłaby wszystkie słowiańskie narody. I wcale taka współpraca nie musi się równać zerwaniu z Zachodem, ale raczej powinna być wzmocnieniem pozycji wobec Zachodu.
  • ~roch
    (2019-08-07 09:53)
    Rosja zawsze kłamie, więc jak mówi że napaść na Polskę nie ma sensu, to właśnie znaczy że ma i coś knuje. Tak było zawsze, tak jest i tak będzie.
  • ~maxio
    (2019-08-07 10:25)
    Rosja napadała, napada i będzie napadał dopóki Czerwona Zaraza KGB nie ulegnie zagładzie! Napadli w 1939 r., nie opuścili polski w 1945r. Nie opuścili III RP pozostawiając agentury i swoich rezydentów! Rosja napadła Gruzję i Ukrainę! Obudźcie się Rosjanie i obalcie Putina i jego agentów i morderców Rosji!
  • ~Smutna prawda
    (2019-08-07 10:49)
    Durny narodzie okradna cie,bedziesz jeszcze lezal na lopatkach.Uczcie sie geografi i histori,Linia Curzona to kto ja nam wymalowal.
  • ~Bn
    (2019-08-07 11:15)
    A po o napadała na Ukrainę i jaki to miało sens? Jak widać Rosja robi irracjonalne rzeczy i nic nie można na to poradzić póki Putin i jego ludzie rządzą w Rosji.
  • ~miś
    (2019-08-07 11:59)
    Jaki to miałoby sens? Dobre pytanie. Jest taki dowcip jak skorpion chciał się dostać na drugi brzeg rzeki. A na środku rzeki użądlił zwierza, który dał się ubłagać i na swoim grzbiecie przewoził go przez rzekę. A na pytanie: po coś to zrobił, przecież teraz utoniemy razem? Odpowiedział: My skorpiony już mamy taką naturę. Ot i co poradzisz?
  • ~Misio.,,,,,....,,,,,,,..,,,,.
    (2019-08-07 12:44)
    Wszystko zależałoby od tego jak na agresję na Polskę zareaguje NATO, czy będzie to o l e w k a w starym stylu ze strony aliantów zachodnich? Silne wsparcie ze strony USA przekonało Rosję , że to nie ma sensu w najbliżej przyszłości. Natomiast nigdy nic nie wiadomo co pokaże przyszłość. Warto powiedzieć ,ze strzały na Majdanie zaczęły się od tego jak Ukraina zapowiedziała zwrot swojej polityki w kierunku UE. Tego Rosja nie mogła zdzierżyć. Dlatego powoływanie się na działania demokratyczne na Ukrainie Rosji nie jest zgodne z prawdą , bo była to interwencja zbrojna i oderwanie od suwerennego państwa Krymu.
  • ~rocznik1945
    (2019-08-07 14:18)
    "Po co Rosja miałaby napadać na Polskę? Jaki to miałoby sens?" - po to samo dlaczego napada na Gruzję, Ukrainę, Czeczenię, Afganistan, ... nie ma ani jednego sąsiada Rosjii, na który by ta nie napadła! Dlaczego to robicie? Jaki to ma sens?
  • ~Zks
    (2019-08-07 14:44)
    A po co Związek Radziecki napadł na Polskę 17 września 1939?.
  • ~taki wschodni styl
    (2019-08-07 16:00)
    Jesli ma się za uszkami to sie nie oddaje proste jak drut POd ktorym pieski latają putynka
  • ~Kth3
    (2019-08-08 10:22)
    Apetyt rośnie w miarę jedzenia.Putin już dużo "zjadł" i ciągle mu mało!!!!
  • ~GRU
    (2019-08-08 10:46)
    A dlaczego NIE!!! Rosja od II Wojny Swiatowej juz WIELE RAZY KOGOS ""WYZWALALA"" Ze NATO wydaje WIELE WIECEJ na ZBROJENIA NIC NIE ZNACZY!!! TRUMP jest BOGATSZY niz ja miliony razy,ale w POJEDYNKU SAM na SAM, to jemu bylaby potrzebna pomoc medyczna!!!
  • ~Nawigator
    (2019-08-08 10:51)
    A jaki mialo SENS ZESTRZELENIE CYWILNEGO SAMOLOTU!!! Oj!!! Cholera zapomnialem to NIE wy!!!
  • ~xxxx
    (2019-08-08 13:19)
    Rosja nas właśnie załatwia politycznie i gospodarczo, nie musi napadać.
  • ~antyklerykal
    (2019-08-08 18:47)
    Polacy przestali zchowywac sie racjonalnie.Oddali sie amerykanom calkowicie .W naszym katoickim kraju Bog calkowicie odebral rozum naszemu rzadowi.
  • ~les
    (2019-08-09 09:11)
    CCCP-czerwony cep cepem pogania -
  • ~head
    (2019-08-09 15:43)
    Daj Polakom władzę to sami się wykończą, powiedział Bismarck. Nikt nie musi się nakładać.
  • ~matuszka Rasieja
    (2019-08-10 02:26)
    Ura, ura, ura! Czapajew Geroj! Za rodinu, za Stalinu, na boj, na boj, na boj! Za mir, za mir, za mir! pobedim wraga, za matuszku Rasieju, za biełowo cara! .... Rasieja, ty Rasieja, Rasieja ty maja ... takaja małaja Polsza pobiediła tiebja ....
  • ~Gucio
    (2019-08-10 02:34)
    Ruskie zachwatcziki i agresory! Tjanut, tjanut, no wytjanut nie magut.
  • ~ptomicki
    (2019-08-10 04:18)
    Odpowiadajac ambasadorowi - jak to po co? Gdybyscie mieli nastepna okazje to znowu bedziecie mordowac wszystkich wyksztalconych. Jestescie dzicza ktora nie pasuje do Europy.

Może zainteresować Cię też: