Ameryka strzela do siebie. Jak tłumaczyć plagę przemocy z użyciem broni w USA?

| Aktualizacja:

Plaga przemocy z użyciem broni w USA to nie tyle problem fanatyzmu czy nieleczonych zaburzeń psychicznych, ile przede wszystkim nierówności i podziałów rasowych. 

wróć do artykułu
  • ~ot co
    (2019-08-10 20:13)
    Ameryka strzela do siebie? Jak to wytłumaczyć? Bardzo prosto. Przyszła nowa mutacja marksizmu. Tradycyjny marksizm wskazywał ciągle wroga zewnętrznego. Mowoczesny dodaje, że ty jesteś wrogiem samego siebie. Przykład? Lgbt. Tak sobie postrzelamy. Najpierw do innych, a potem do siebie. Wszystko przez tę "nierówność" ;-(
  • ~narodowe haraKIRi
    (2019-08-10 20:27)
    Masowe okaleczenie neurologiczne dzieci i młodych ludzi toksycznymi szczepieniami.
  • ~redo
    (2019-08-10 20:37)
    Sprawa złożona. Każdy ma naturalne prawo do samoobrony. Środki i granice? Sprawa otwarta. W Ameryce tradycja- od czasów, kiedy państwo nie bylo w stanie zapewnić obywatelowi obrony. Dziś? Różnie. Jak państwo gwarantuje względny spokój i gdzie nie ma tradycji posługiwania się w sposób odpowiedzialny bronią, tak jak u nas, zalecałbym powściągliwość w dostępie do niej. Przychodzą bowiem dziś, w zbzikowanym świecie, momenty, kiredy człowiek staje sie "wrogiem" samego siebie ...
  • ~Darth Vader
    (2019-08-10 21:36)
    Pani Emilio. Fakty to fakty i nikt im nie zaprzecza, ale konkluzja artykulu: "Plaga przemocy z użyciem broni w USA to nie tyle problem fanatyzmu czy nieleczonych zaburzeń psychicznych, ile przede wszystkim nierówności i podziałów rasowych" swiadczy o Pani zerowej znajomosci realiow zycia w tym kraju. Od czasu ataku na podstawówkę Sandy Hook (grudzien 2012), wg. oficjalnych statystyk, utonelo w Polsce ok. 3,5 tys. ludzi. W kraju liczacym ok. 10% populacji Stan. Zjednoczonych!!! Propunuje wiec Pani zajac sie tym, o wiele bardziej palacym, tematem.
  • ~dla mnie mogą
    (2019-08-10 22:00)
    się te amerykańskie szkodniki wystrzelać. przez tych sqr. wy. synów są te wszyskie problemy.
  • ~ot co...odmóżdżony
    (2019-08-10 22:02)
    wola. cki de. bil...nic więcej...
  • ~eu
    (2019-08-10 22:10)
    Jarek podzielil Polakow i to samo robi Donald w Ameryce
  • ~Jaro
    (2019-08-10 23:03)
    Cały artykuł oparty na błędnym założeniu a autor nawet nie zadał sobie trudu by to sprawdzić. 10 minut w przeglądarce wystarczy by wiedzieć jakie głupoty się tu wypisuje. "Niszczycielska siła AR-15, obleczona w kult męskości oraz władzy nad przeznaczeniem, wyjaśnia, dlaczego po tę broń najczęściej sięgają sprawcy masowych strzelanin w USA"- to już jest szczyt kłamstwa ale czego się spodziewać po dziennikarstwie w tych czasach. Nie wiem jak pani może potem spokojnie spać. Proszę następnym razem zabierając się za taki temat trochę się dokształcić, rozeznać trochę w kulturze tego kraju a zwłaszcza w statystykach kto tak naprawdę zabija w Ameryce. A jeśli dojdzie już pani do tego marginesu jakim są strzelaniny (a raczej egzekucje) prowadzone przez chorych psychicznie młodych białych ludzi (jeśli można ich tak nazwać) to proszę sprawdzić lub przynajmniej się zastanowić dlaczego w kraju gdzie podobno KAZDY MOZE MIEC BROŃ nikt tak długo nie powstrzymuje sprawców co nie jest ani trudne ani takie rzadkie. Dlaczego w el Passo nikt go nie zatrzymał? Bo licencję na noszenie broni ukrytej ma tam tylko 5% obywateli. W parkland nikt nie mógł wejść do szkoły z bronią (gun free zone) a sprawca rzezi w Orlando był pod kontrolą służb (nawet go zatrzymano i podejrzewano o zle zamiary) a w klubie byli tylko bezbronni. To jest przyczyna ilości ofiar a nie broń. Ameryka to tak chory kraj że nie potrzebują broni by się zabijać- na pewno pani wie jak dużo jest tam zamachów bez niej? Ale po co o tym mówić, a nóż ktoś pomyśli że może lepiej że strzelają bo przed ogniem, samochodem czy bombą się nie uchronisz. Oczywiście nie ma co liczyć na sprostowanie kłamstw bo linia polityki gazety musi się zgadzać a prawda nikogo nie interesuje.
  • ~Andrew66
    (2019-08-11 01:07)
    1Bardzo proszę o pomoc. Wystarczy udostępnienie : ht tp:// sites.social/andrzej2
  • ~rychu
    (2019-08-11 02:27)
    to ten ich "blondyn" powiedzial swoim wyborcom (red necks) ze imigrant jest "gorszym sortem" !!!!!!! skad my to znamy ??!!!!!! ze imigranci "zabieraja Amerykanom prace" !!!?? w Polsce tez nam mowia oszolomy z sekty Jareczka ze imigranci zaleja nasz rynek pracy !!!!! a porownywalnie do ilosci mieszkancow, to w Polsce z powodu napasci (przede wszystkim z nozami) ginie wiecej procentowo osob niz w USA !!!!!!!!!!!!
  • ~Look
    (2019-08-11 06:04)
    Po pierwsze to maja prezydenta , ktory sieje nienawisc do innych narodowosci, madrych i samodzielnych kobiet, mniejszosci , po drugie kazdy ma dostep do broni, po trzecie tez hamulce moralne poluzowane ! No, to sa te 3 glowne powody dlaczego sie Amis strzelaja do wszystkiego co sie rusza !
  • ~Gerwazy
    (2019-08-11 10:16)
    Za duzo ludzi za malo jedzenia oraz GTA ...
  • ~antykaleson
    (2019-08-11 10:38)
    Jak na dużą liczebność "Ameryki" to tych strzelanin nie jest bardzo dużo. Z podanych liczb arytmetycznie wynika, że w tej kategorii jest w przybliżeniu jedna ofiara na milion "Amerykanów" czyli obywateli USA rocznie. To nie jest normalne państwo typu europejskiego, ale chaotyczna mieszanka ras, narodowości, kultur, religii, poglądów itp. Sami określają siebie (tzn określają ludzie świadomi z jakimś wykształceniem) nie jako naród, ale jako społeczeństwo obywatelskie. Kazdy kto dostaje paszport, staje się "Amerykaninem", formalnie takie same prawa, może zapomnieć o pierwotnej narodowości (co jest zalecane), języku itd. Dumny zwrot "we, the nation" pochodzi z początku istnienia USA. Nadal jest kraj (naród, państwo) anglosaskie. Uważam, że taka sytuacja jest głównym powodem powodem masowych mordów, oczywiście nie bezpośrednim. Podejrzewam, że taka sytuacja jest sekretnie popierana przez grupę rządzącą.
  • ~JM
    (2019-08-11 10:46)
    Początek artykułu dyskawlifikuje merytorycznie! Droga Pani, AR 15 jest na amunicję 223 Rem/5,56x45 NATO i jest cywilą tzn. samopowtarzalną a nie samoczynną wersją M16. AR 10 (z którego AR 15 się wywodzi) jest na amunicję 308Win/7,62x51 NATO. Kałasznikow AK 47 ma amunicję 7,62x39 - kaliber ten sam ale różnica w długości=masie prochy sprawiają, że energia pocisku jest ok. 50% mniejsza niż 308Win. A najwięcej ofiar grupowych jest w stefach "Free Gun Zone" gdzie normalny człowiek broni nie nosi. Krytykujemy USA - u nas w jeden długi weekend na drogach potrafi zginąć 50 osób. Proszę porównać statystyki w tym zakresie w USA i Polsce. PS Jestem przeciwnikiem swobodnego dostępu do broni na zasadach USA.
  • ~#Daro
    (2019-08-11 11:35)
    Za „Mass Shooting Tracker”, w 2019 r. w Stanach Zjednoczonych popełniono 72 masowe strzelaniny, w których co najmniej cztery osoby zostały zabite lub ranne. „51 procent masowych strzelców w 2019 r. było czarnych, 29 procent to biali, a 11 procent to Hiszpanie. Trzech to Azjaci, dwóch to Hindusi amerykańscy, a jeden to Arabowie” - zauważa Daniel Greenfield w Frontpage Magazine. Gdzie tu supremacja białych? Diagnoza co do czarnych?
  • ~priorytety
    (2019-08-11 11:52)
    Lepiej zajmijcie sie kryzysem gospodarki niemieckiej wywolanym przez Angele Merkel, bo to moze zniszczyc takze polska gospodarke.
  • ~więcej netfixa!
    (2019-08-11 13:01)
    Teraz to juz jest ju-de-ohameryka. Dajcie im więcej cocakoli, netfixa i hollyjudu! Marksizm kulturowy leje się tam galonami!
  • ~Fkk
    (2019-08-11 14:27)
    Pierwszy akapit: AR-15 to nie jest ten sam kaliber co AK-47 (7.62 mm). Myślę, że to wyczerpuje temat rzetelności tego paszkwila pani Świetochowskiej.
  • ~Kashima
    (2019-08-11 15:05)
    O matko ale stek bzdur.
  • ~logiczny
    (2019-08-11 15:58)
    Mam nadzieję, że inne artykuły tego dziennika są bardziej rzetelne, bo poziom tego urąga jakiejkolwiek formie dziennikarstwa - czuję się jakbym oglądał i słuchał TVP PIS. Jeżeli chcecie zatrudniać tego typu "dziennikarzy" to może sięgnijcie po ludzi którzy piszą lepsze "fake newsy".