"Pierwsza dama i ja uzyskaliśmy pozytywny wynik testu na COVID-19. Rozpoczniemy natychmiast kwarantannę i leczenie. Przejdziemy przez to razem" - napisał Donald Trump na Twitterze.

Reklama

Donald Trump i jego małżonka Melania czują się dobrze i planują pozostać w Białym Domu w trakcie powrotu do zdrowia - poinformował osobisty lekarz prezydenta Sean Conley. Dodał, że prezydent będzie wykonywał obowiązki "bez zakłóceń".

Prezydent Andrzej Duda złożył życzenia szybkiego powrotu do zdrowia zakażonej koronawirusem amerykańskiej parze prezydenckiej Donaldowi i Melanii Trump. "Polska i USA przejdą przez trudy i odniosą sukces w walce z COVID-19" - podkreślił Duda.

Wcześniej amerykański przywódca na Twitterze potwierdził wcześniejsze doniesienia mediów, że test na Covid-19 dał pozytywny rezultat u jego doradczyni Hope Hicks. Przebywała ona na pokładzie samolotu Air Force One, gdy prezydent zmierzał na wtorkową debatę do Cleveland w Ohio oraz na środowy wiec w Minnesocie.

Negatywny wynik testu Mike'a Pence'a

Reklama

Rzecznik Mike'a Pence'a poinformował na Twitterze, że rano wiceprezydent i jego małżonka uzyskali wynik negatywny na obecność Covid-19. Wiceprezydent Pence pozostaje w dobrym zdrowiu i życzy Trumpom sukcesu w procesie wyzdrowienia - przekazał rzecznik Pence'a, Devin O'Malley.

Koronawirus nie został też zdiagnozowany u ministra finansów USA Stevena Mnuchina.