- Śmierć 15-letniego dziecka jest druzgocąca, to mogła być moja wnuczka - powiedział na konferencji prasowej szef policji w Columbus Ned Pettus. - Rodzina zasługuje na odpowiedź, miasto zasługuje na odpowiedź - wezwał.

Jest nagranie z kamery

Policja w Columbus udostępniła nagranie z kamery umieszczonej na mundurze policjanta. Widać na nim jak funkcjonariusze sięgają po broń w trakcie bójki nastolatków. Zgodnie z wersją policji 15-latka została postrzelona, gdy próbowała dźgnąć nożem jedną z jej uczestniczek.

Reklama

- Była dobrym dzieckiem. Tak, miała problemy, ale nie zasługiwała, by zostać zastrzelona na ulicy jak pies - powiedziała lokalnym mediom Hazel Bryant, ciotka zabitej. Na miejscu zdarzenia wieczorem zebrał się oburzony tłum; wieczorem przemaszerował w proteście pod komisariat.

Ironiczny zbieg okoliczności

Do tragicznej w skutkach policyjnej interwencji doszło około pół godziny przed ogłoszeniem werdyktu w głośnej sprawie zabójstwa Afroamerykanina George'a Floyda. Ława przysięgłych w Minneapolis uznała byłego policjanta Dereka Chauvina winnym morderstwa. Sędzia Peter Cahill zapowiedział, że wyda wyrok o wymiarze kary w ciągu ośmiu tygodni.