Reklama

Szkoła, w której uczy się ok. 1500 dzieci, składa się z siedmiu budynków. Ich dokładne przeszukanie zakończyło się ok. godz. 16.30, po trwającej ponad cztery godziny akcji. 'Nie wydarzyły się żadne szczególne incydenty" - zakomunikowała hamburska policja, informując o zakończeniu akcji. Jednak policja jest nadal obecna na miejscu, dochodzenie jest w toku. Uczniowie, którzy przez cały czas pozostawali w klasach, "mogą stopniowo opuszczać obiekt" - dodała policja.

Kilka dni wcześniej student zaatakował uniwersytet w Heidelbergu

Policja i jednostki specjalne otoczyły szkołę kordonem po otrzymaniu informacji, że na terenie obiektu widziano uzbrojonego nastolatka. "Do końca nie jest jednak jasne, czy nastolatek rzeczywiście wszedł do budynku, czy po prostu szedł w kierunku budynku szkolnego, mijając szkołę" - podała policja na Twitterze. Świadkowie informowali bowiem, że „'na miejscu widziano dwie osoby, które wyciągały broń z plecaka, a następnie szły w kierunku szkoły'.

Reklama

Niewiele ponad tydzień temu, w poniedziałek 24 stycznia, doszło do strzelaniny na uniwersytecie w Heidelbergu (Badenia – Wirtembergia). Uzbrojony 18-letni student zastrzelił wówczas 23-letnią studentkę, trzy inne osoby zranił, sam na koniec popełniając samobójstwo.