Dziś rano Książę Walii uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19 i się teraz izoluje. Jego Królewska Wysokość jest głęboko rozczarowany, że nie będzie mógł uczestniczyć w dzisiejszych wydarzeniach w Winchesterze i postara się jak najszybciej przełożyć swoją wizytę na inny termin - napisano na Twitterze.

Reklama

Nie podano żadnych informacji na temat obecnego stanu zdrowia Karola, ale fakt, że pozytywny wynik miał miejsce podczas rutynowego testu, a odwołanie wizyty nastąpiło w ostatniej chwili, sugeruje, że książę nie miał żadnych objawów. Potwierdzono natomiast, że następca tronu otrzymał trzy dawki szczepionki przeciw Covid-19. Wiadomo także, że 95-letnia Elżbieta II też przyjęła trzy dawki.

Po raz pierwszy brytyjski następca tronu zakażony był koronawirusem w marcu 2020 r., ale wówczas miał jedynie łagodne objawy.

Reklama

W Winchester w południowej Anglii książę Karol miał uczestniczyć w odsłonięciu pomnika XIII-wiecznej żydowskiej lichwiarki Licoricii z Winchesteru, uznawanej za najbardziej wpływową Żydówkę w średniowiecznej Anglii.

W środę wieczorem książę Karol wraz z żoną, księżną Camillą, brał udział w przyjęciu w British Museum na cześć British Asian Trust, organizacji charytatywnej działającej na rzecz zmniejszenia ubóstwa w południowej Azji. Wśród gości byli m.in. minister finansów Rishi Sunak i minister spraw wewnętrznych Priti Patel. U księżnej Camilli przeprowadzony w czwartek rano test na obecność koronawirusa dał wynik negatywny.