Bilans zachorowań jest o co najmniej dwa tysiące wyższy, niż do tej pory szacowano. Prawie 53 tys. musiało być hospitalizowane, a sześcioro dzieci zmarło.
Melamina służy do wyrobu materiałów wiążących, farb, lakierów i przedmiotów gospodarstwa domowego; stosuje się ją też m.in. do modyfikacji betonu. Ze względu na wysoką zawartość azotu była stosowana do zawyżania zawartości białka w mleku. Nieprzyswajalna przez organizm ludzki, prowadzi do niewydolności nerek. Melaminę wykryto w niemal 70 mlecznych produktach, w tym także w słodyczach, z ponad 20 firm w Chinach.
Za dodawanie melaminy do mleka przed sądem stanie 21 producentów i pośredników, w tym kierownictwo głównego chińskiego przedsiębiorstwa mleczarskiego, firmy Sanlu.
Aż 296 tys. chińskich dzieci miało poważne kłopoty ze zdrowiem z powodu melaminy dodawanej przez producentów do mleka w proszku - podało chińskie Ministerstwo Zdrowia.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Reklama
Reklama
Reklama