PiS proponuje przedwyborczą debatę na temat edukacji. Szef partii Jarosław Kaczyński zapowiedział, że minister edukacji Katarzyna Hall otrzyma zaproszenie na debatę na piątek na godz. 12. "Jest kwestia rozliczenia tych czterech lat, zdania sprawy przed społeczeństwem z tego, co przez te cztery lata się działo" - mówił Kaczyński na poniedziałkowej konferencji prasowej. Jak przypomniał, PiS organizuje ośrodek programowy.

Reklama

"W tym ośrodku będziemy przeprowadzali rozmowy z ministrami. Ponieważ rozpoczyna się rok szkolny, jako pierwsza na piątek na godz. 12 zostanie zaproszona minister Hall. Będzie na nią oczekiwał prof. Andrzej Waśko (były wiceminister edukacji - PAP). Później będą kolejne zaproszenia" - dodał prezes PiS.

Poinformował również, że PiS prześle swój program do PO. "Mamy nadzieję, że otrzymamy podobną przesyłkę od Platformy. Rozmowy od tak nie mają sensu" - powiedział Kaczyński. Minister edukacji Katarzyna Hall powiedziała PAP, że bardzo chętnie spotka się z PiS, ale na zasadach ustalonych przez oba sztaby wyborcze. "Jestem zainteresowana odkłamywaniem nieprawd głoszonych przez PiS" - podkreśliła Hall.

"Jestem zainteresowana można powiedzieć odkłamywaniem różnych nieprawd, czasem głoszonych niestety przez PiS i bardzo chętnie się spotkam, ale rozumiem, że w terminie i na zasadach uzgodnionych przez sztaby wyborcze" - powiedziała w poniedziałek szefowa resortu edukacji. "Ze mną się już wcześniej kontaktował sztab wyborczy Platformy Obywatelskiej, który ustala harmonogram możliwości kalendarzy ministrów" - tłumaczyła Hall. "Jestem do dyspozycji, ale myślę, że czas, miejsce i sposób organizacji debaty muszą uzgodnić sztaby wyborcze" - dodała minister.