Premier Tusk nie przywiązuje wagi do numeru listy wyborczej PO. Państwowa Komisja Wyborcza rozlosowała numery dla komitetów startujących w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Platforma Obywatelska otrzymała numer 8.
Donald Tusk stwierdził, że cyfra nie kojarzy mu się z niczym i nie przychodzi mu do głowy, co mogłaby znaczyć. Dopiero po chwili namysłu minister Agnieszka Kozłowska-Rajewicz podpowiedziała premierowi, że jest to zapowiedź ósmej wygranej w wyborach.


Reklama

PiS wylosowało czwórką, a jedynkę Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry, Ruch Narodowy wystartuje w nich z numerem dwa, Koalicja Sojuszu Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy z numerem trzy, Europa Plus Twój Ruch z numerem pięć, Polska Razem Jarosława Gowina z numerem sześć. Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego z numerem siedem, a Polskie Stronnictwo Ludowe z numerem dziewięć.

Spośród komitetów, które zarejestrowały kandydatów tylko w części obwodów wylosowano numery: KW Partia Zieloni - 12, KW Samoobrona - 11, KW Demokracja Bezpośrednia - 10. Losowanie nie ma znaczenia dla wyniku wyborów, a ma jedynie charakter porządkujący. Wybory - 25 maja.