<"Myślę, że zniesienie celibatu i kapłaństwo kobiet pchnęłoby Kościół na nową ścieżkę rozwoju" - taki wpis znalazł się na facebookowym profilu posłanki z Poznania. Agnieszka Kozłowska-Rajewicz przekonuje, że tak byłoby lepiej dla Kościoła. "Uważam, że bez celibatu księża lepiej rozumieliby problemy rodzinne, a także mogliby pokazywać, jak przykładnie żyć w rodzinie. Bo życie osoby samotnej jest zupełnie inne" - tłumaczy w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim".

Reklama

Jej zdaniem kobiety w sutannie sprawdzałyby się w roli duchownych równie dobrze co mężczyźni. "Dlaczego homilię mają wygłaszać tylko mężczyźni? Równie dobrze mogłyby to robić również kobiety" - dodaje.

Pytana, co o jej poglądach sądzą należący do PO konserwatyści, jak Jarosław Gowin czy Rafał Grupiński, odpowiada, że nie rozmawiała z nimi na ten temat. "Łączy nas to, że chodzimy do kościoła. Ja jednak uważam, że z Kościołem dzieje się coś niedobrego. Dlatego zamiast się zamykać, powinien otworzyć na zmiany następujące w społeczeństwie" - przekonuje.

Pytany o opinię Grupiński stwierdził dyplomatycznie, że PO jest partią o dwóch skrzydłach - liberalnym i konserwatywnym. "Chcemy przede wszystkim naprawiać państwo i gospodarkę, a poglądy światopoglądowe to osobista sprawa naszych polityków" - dodał.